Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşumda salıncak sorunu

greenday

Yeni Üye
Merhabalar kuşum daha 1 aylık. Geleli 2 gün oldu ama salıncagından asla inmek istemiyor. Salıncagı cıkarıncada kafesin tepesine tırmanıp öyle duruyor. Sizce ne yapmalıyım? Salıncaga baglanmasindanda korkuyorum.. Yeni ortamdan dolayıda stresli Salıncagı cıkarıncada daha cok mutsuz olur mu? Benim kafam iyice karıştı😊

Merhabalar kuşum daha 1 aylık. Geleli 2 gün oldu ama salıncagından asla inmek istemiyor. Salıncagı cıkarıncada kafesin tepesine tırmanıp öyle duruyor. Sizce ne yapmalıyım? Salıncaga baglanmasindanda korkuyorum.. Yeni ortamdan dolayıda stresli Salıncagı cıkarıncada daha cok mutsuz olur mu? Benim kafam iyice karıştı😊
Benimki geleli 2 ay oldu hemen hemen dediğiniz gibi hocam çıkarınca tünekte çıkarmayınca salıncakta duruyor sıkılmasın diye koyuyorum mecburen. Bence bir sıkıntı olmaz tavanda duracağına alışana kadar salıncakta dursun

Bırakın salıncağıyla mutlu olsun :)
Salıncağa bağlanıp da size alışmamazlık yapmazlar. Benim tüm kuşlarım kaliteli bir uyku uyuduklarında hep salıncaklarına geçerler. Bazen gün içinde salıncak boncuklarına kur yapar, diğer kuşumda salıncağı çekip bırakarak oyun oynardı. Ve hiçbir zaman sevgi azalması, güvensizlik vs yaşanmadı. Demem o ki, salıncak onların en sevdiği şey ve bundan onu mahrum etmeyin 🥲

Geri