Karadeniz Pet

Yeni Aldığım Kuş Sürekli Ağzını Açıp Kapatıyor

paqyon

Yeni Üye
İyi forumlar herkese merhaba.
Bugün yeni bir kuş aldım iki aylık olduğunu söylediler. Kuş haliyle bizden korkuyor. Sürekli ağzını açıp kapıyor, saatlerdir. Yanında olmayınca sanki duruyor ama yaklaşınca bariz şekilde belli oluyor.

Sizce bu durum geçici mi? Kuş pet shopta gayet normaldi. Binada asansöre bindik o anda başladı.

Siz yaklaşınca yapıyorz siz yokken normalse korkudan yapıyordur, size alışınca geçer. Elinizden yem yedirin, ani hareketlerden kaçının. Ama kuş sürekli o haldeyse solunum problemi olabilir
onu verdik yerine başka aldık. Daha tüyleri az. Sizce bu normal mi prtshop bizi mi kandırıyor anlamadım

D0FC8E34-A63F-469C-B710-3D8F5CA3B654.jpeg

Uçamıyor bir metre anca gidiyor sonra düşüyor. Hangi vitamini önerirsiniz.

Kuş yavru erkek.
Uçması nasıl? Tüylerinin daha sağlıklı uzaması gerekirdi, inşallah sorun yoktur. Uçmasında sıkıntı yoksa düzeleceğini düşünüyorum. Kaliteli bir B vitamini verin tüy sağlığı için.
Uçamıyor bir metre anca gidiyor sonra düşüyor. Hangi vitamini önerirsiniz.

Röhnfried markanın iyidir. 100 ml suluğun yarısına 5 damla. Bir günde 6 saatte bir değiştirerek kullanabilirsiniz.
Normalde haftada bir gün, tüy dökümlerinde iki güne çıkabiliyor ama kuşunuzda tüy sorunu oldugundan bence haftanın iki günü verebilirsiniz. Vitamini üst üste vermeyin. Yani aralarında en az bir gün olsun. Ve haftanın iki gününü bir müddet sonra azaltmanız gerek. Fakat önce bir gözlemleyin.
Ayrıca bağışıklığı için dal darı, probiyotik vs de verebilirsiniz.

Aslında Nekton Biotin daha etkili diye biliyorum. O daha faydalı olabilir. Bunu mutlaka araştırın.

Şuanlık tüylerinde problem var gibi duruyor ama belki salma kafeste diğer kuşlar oldugundan başına bir şey gelmiş de olabilir, bilemiyorum.

Kanatlarında uzama düzelme olmazsa o zaman duruma bakarsınız.

Röhnfried markanın iyidir. 100 ml suluğun yarısına 5 damla. Bir günde 6 saatte bir değiştirerek kullanabilirsiniz.
Normalde haftada bir gün, tüy dökümlerinde iki güne çıkabiliyor ama kuşunuzda tüy sorunu oldugundan bence haftanın iki günü verebilirsiniz. Vitamini üst üste vermeyin. Yani aralarında en az bir gün olsun. Ve haftanın iki gününü bir müddet sonra azaltmanız gerek. Fakat önce bir gözlemleyin.
Ayrıca bağışıklığı için dal darı, probiyotik vs de verebilirsiniz.

Aslında Nekton Biotin daha etkili diye biliyorum. O daha faydalı olabilir. Bunu mutlaka araştırın.

Şuanlık tüylerinde problem var gibi duruyor ama belki salma kafeste diğer kuşlar oldugundan başına bir şey gelmiş de olabilir, bilemiyorum.

Kanatlarında uzama düzelme olmazsa o zaman duruma bakarsınız.
Çok sağolun inşallah düzelir size yeni halini yollarız 🙂

Geri