petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurta sıkışması

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve muzzy06 tarafından 6 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. muzzy06

muzzy06 New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar daha önce konu acmistim kusumda yumurta sıkışması oldu cikartamiyor 1 aya yakindir ve halen cikartamadi veterinere götürdüm yumurtanin kırıldığı ni soyledi mudahele etmediler bu nasil duzelcek aceba ?

2. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    1 ay geçtiyse o yumurta sıkışması değildir diye düşünüyorum ben

3. keremonder

keremonder Member

Beğenileri:
    0
    Dostum yumurtalar 2 günde bir geliyor. 3-4. günde gelmezse sıkışma var demektir. 4.-5. gün zaten hayvan hareket edemeyecek kadar bitkin olmuş oluyor. İçerdeki yumurta böbreklere veya organlara baskı yapmaya başlıyor ve hayvan halsiz düşüyor. 1 aydır süren yumurta sıkışması olmaz. Veteriner seni kandırmış... İçinde yumurta kırılırsa hayvan ya şoktan ölüyor ya da kırılan yumurtanın temizlenmemesinden dolayı bakteri gelişiminden.(Veterinerimin ifadeleri bunlar ki 4 kez yumurta sıkışmasında kuşumu kurtarmıştır)

Başka bir veterinere git...

Sayfayı Paylaş