Karadeniz Pet

İshalinin sebebi iç parazitmi,mantarmı

Betll27

Yeni Üye
Muhabbet kuşum 1yıldır ishal,sitede daha önce yazdım antibiyotik ve zolax kullanmamı söylediler.Veterinerde mikostatin kullanmam gerektiğini söyledi.İyice kafam karıştı yanlış birşey yapmak istemiyorum.1yıl önce hastalandı ondan sonra dışkısı hep ishal şeklinde oldu,sadece gece dışkılaması normal şekilde herhangi bir sindirilmemiş yem yok dışkısında,6 yıldır gagasında tekrarlayan bir mantarı var.Kabarık yada durgun değil oldukça hareketli,dışkıda bu şekil üstündeki yemler kafes tabanına dökülenler
IMG_20190905_110245.jpg

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun. Sorununla ilgili eğer imkanın varsa bir kanatlı hayvan veterinerine git. Ve dışkı analizi yapan biryer olursa daha iyi olur.

Onun dışında kullandığın yem bayat veya tatlandırıcı aromalı olabilir. Kaliteli bir kapalı yem al. Bulabilirsen Garden mix bulamazsan bonnie marka kullan bu birinci tavsiyemdi. İkincisi aynı şekilde kuşa verdiğin suda kaliteli bir marka olsun. Dandik markalı suların çeşme suyundan farkı yok. Örneğin; sırma su kullan. Suyunu en az 2 günde bir tazele ve suluğunuda yıkamayı ihmal etme. Ve kafes temizliğinide 3-4 günde bir düzenli yap.Bunlar genel tavsiyelerdi, ama önemli şeyler.

Benim tahminim kuşta iç mantar enfeksiyonu var. Ama emin değilim sonuçta elimizde dışkı analizi yok.

Teşekür ederim. Bonie marka yem kullanıyorum şu an, nestle su kullanıyorz ondan veriyorum.hergün kafesini temizliyorum.Mikostatin versem bi zararı olurmu, korkuyorum şu an çünkü hareketli bi sıkıntısı yok ilacı versem ya kötü olursa diye,Normalde çok net konuşan bir kuş ama 1 yıldır sesinde incelme oldu mantarla alakalı bir durum olabilirmi?

Teşekür ederim. Bonie marka yem kullanıyorum şu an, nestle su kullanıyorz ondan veriyorum.hergün kafesini temizliyorum.Mikostatin versem bi zararı olurmu, korkuyorum şu an çünkü hareketli bi sıkıntısı yok ilacı versem ya kötü olursa diye,Normalde çok net konuşan bir kuş ama 1 yıldır sesinde incelme oldu mantarla alakalı bir durum olabilirmi?

Mikostatin kullanabilirsin. Tam dolu suluğa 3 damla olucak şekilde, hergün tazele. Üçüncü gün güncel dışkı fotoları ekle kontrol edelim. Sesiyle ilgili bişey diyemicem.

Çok fazla konuşan bir kuş, ilacı verirsem bişey olur diye korkmuştum.Çok teşekür ederim ilacı kullancam.3 gün sonra fotoğrafını paylaşırım.

Ümit bey mikostatatini dün verdim.Dışkıda şu an ishal yok,ilk gün geçti hemen ishali,galiba sorunu iç mantarmış.ilacı 3gün kullanın demiştiniz.3gün sonunda vitamin yada probiyotik vermelimiyim?

Dışkı şu an bu,toparlanıyormu sizce, hiç sulu dışkı yapmadı,
IMG_20190907_135724.jpg

Ümit bey mikostatatini dün verdim.Dışkıda şu an ishal yok,ilk gün geçti hemen ishali,galiba sorunu iç mantarmış.ilacı 3gün kullanın demiştiniz.3gün sonunda vitamin yada probiyotik vermelimiyim?

Evet ilaçtan sonra iki gün probiyotik bir günde vitamin kullan.

Dışkı şu an bu,toparlanıyormu sizce, hiç sulu dışkı yapmadı,

Evet biraz düzelme var, tedaviye devam et. Üç gün sonra tekrar kontrol edelim.

Şu an tüyde döküyor.İlaç ağır gelmez dimi.

Akşam ilaçlı suyu döküp temiz su koyuyorum.yanlışmı yapıyorum akşamda kalsın mı

Bugün dışkısı bu şekilde 3.gün baya düzelme oldu arada sulu oluyo ama eskiye göre baya toparlandı daha önce baya büyük dışkılaması oluyodu rengide koyu yeşildi.Sesi bile daha gür çıkmaya başladı.şimdi ne yapmalıyım bu akşamda suluğunda ilacı dursun mu?

Sabahtan beri ilk sulu dışkısı.Birde sarı gibi çıkmış fotodan rengi yeşil

Tamam.İlk önce probiyotikmi vereyim vitamin mi.vitamin a vitamini ve multivitamin var hangini vermeliyim.

Geri