Karadeniz Pet

Bitmek bilmeyen kusma ,hapşırık

--Blue Ice--

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşunda kusma hastalığı olan var mı?Ya ben naparsam yapayım bitmiyo bu illet nasıl geccek veterinere götürdüm yazın swap falan aldılar bakteri çıktı antibiyotik tedavisiyle geçti gibi olmuştu.Şimdi 1 aydır gene kusuyor delircem artık ne hastalığı bu.Kafesinde herseyi tam sürekli parazit ilacı da kullanıorum ama kuşumun kusması geçmiyo resmen inadına yapıyo gibi .Lütfen birisi bi yol göstersin napyım ben bu durum kimde var?

Maşallah kimse de sıkıntı yok herelde ..Bi insan da dönüp yazmamış .

Hangi ilaç kullandınız ? Ne dozda ve nasıl verdiniz ?

Son düzenleme:
Resim paylaşırsanız ve birde Selçuk bey in dediği gibi kullandıklarınızdan bahsederseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

Resim daha öncede paylştım dışkıda sorun yok..Augmentin bid ve flucan 150 mg kullanmıstım veteriner gözetiminde.Flucan haftada bir 1 pirinç tanesi , augmentin hergün 2 pirinç tanesi suya 24 saat kalacak şekilde verilmiş.Daha önce kursakta bi bakteri çok sayıda türemiş demişti veteriner .Normalde bütün kuşlarda da bulunurmuş bu bakteri ama benimkinde fazlaymış en son ole demişti swap sonucuna gore.. Ben bugünden itibaren başladım aynı tedaviye bakalım düzelecek mi kusması?

Fulucan kullanın bir hafta hergün. Muhtemelen mantardır. Kursakta olduğuna göre.

Agumentün tedavisi yapmışsınız zaten. Çok ilaç yüklemesi yapmayalım. Fulucan’ı eksik vermişsiniz

Tamam hocam madem hergün bir pirinç tanesi suya katarım bir hafta sonra yazarım tekrar size ?Başka yapablceğim bsey var mı hocam? Yem de quik marka kullanıyorum

Çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katın daha iyi olur hatta dışkı da paylaşın. Bir göreyim dışkıyı. İlaçlı suya multivitamin ve probiyotik de katın. Tedavinin 4. Günü ve sın günü temas ettikleri her me varsa dezenfekte edin.

İlacın etkisi gcmez mi hocam karıstırınca Ben de aminosal diye vitamin var bir de dia zyme diye probiyotik onlardan ne kadar eklicem

Hocam dışkı resmi

Ekli dosyalar

• DA54FC36-FA51-4148-B1FB-AA48AAB89E75.jpeg
    DA54FC36-FA51-4148-B1FB-AA48AAB89E75.jpeg
    532.2 KB · Görüntüleme: 26
Ense damlanız varsa her ihtimale karşı ondan da bir damla damlatın ensesine.

Her birinden mercimek tanesi kadar katın suyuna. İlacın etkisi gitmez merak etmeyin. İlaçlar bağırsaktaki probiyotikleri de öldürür. Ve bu probiyotikler C vitamini ve başka vitaminleri üretirler. Kuşun direnci düşmesin diye ilaçla birlikte vitamin ve probiyotikte verilmesi gerektiği kanaatindeyim.

Maalesef hocam ense damlası bulamadım avispray var onun yerine kfesin her yerine skıorum temizledikten sonra..kusa daha hiç uygulamadım sprey

İç parazit için önlem amaçlı söyledim. Siz iç parazit için de ense damlası kullanın. Soru işareti kalmasın. Çünkü dışkı normal görünüyor.

Tmam hocam sipariş vereceğim yarın avimec y da vilmectin

@Selçuk YÜKSEL hocam peki bu mantarın nedenleri neler?Tam geçiyo gibi oluyo mesela sonra yeniden nüks ediyo ?Veteriner tam bi cevap veremedi buna sizce neden oluşur?

Geri