Karadeniz Pet

Geçmek bilmeyen öğürme refleksi

--Blue Ice--

Meraklı Üye
Evet benim 1 seneye yakındır kusumda öğürme refleksi var tüm tedavileri denedim yok geçmiyo sanki tik olmus artık.. Böle ötüşü “culk culk”gibi hafif bi ses çıkarıyorsa kesinlikle o an öğürüyordur .. Öyle sağa sola kafa sallayıp kusma yok şükür.. (Tetra mezatin,flagly,metpamid,flucan,zolax,Aughmentin gibi ilaçlar kullandım)Ama neşesi falan uçması iyi konuşuyor da.. Benim bu öğürme sorununu yaşayan ,çözümü olan varsa lütfen yardımcı olsun.. Yeter ki öğürmesi artık geçsin .. Herkese bol üretimli,sağlıklı günler dilerim...

Flucan yazmışsınız ama triflucan mı acaba?
Bu ilacı en fazla 10 gün olacak şekilde, öğürme hareketi geçene kadar, çeyrek suluğa iki damla olacak şekilde, suyu 12 saatte bir değiştirerek kullanmayı deneyin. Ancak bu kadar ilaç kullanmaya rağmen geçmemişse, artık refleks olarak da yapıyor olabilir.

Kuşun yakınında elektrikli soba, ufo, oda spreyi, airwick, tütsü, kokulu mum, yapışmaz teflon tava, ızgara var mı?

Odadaki nem oranı ne? Kuşun bulunduğu oda düzenli havalandırılıyor mu?

Triflucan şurup da kullandım normal hap şeklinde olan antifungal olanı da kullandım hocam ... Kuruma olabilir mi geçen gün de açmıştım konu zaten siz dışkıda problem görmediniz .. Öğürme için başka önerebilceğinz bir şey var mı ?Şuan flagly tedavisi bitti probiyotik ve multivitamin takviyesi başladım

Kuşun yakınında elektrikli soba, ufo, oda spreyi, airwick, tütsü, kokulu mum, yapışmaz teflon tava, ızgara var mı?

Odadaki nem oranı ne? Kuşun bulunduğu oda düzenli havalandırılıyor mu?
Nem oranı derken? Onu bilmiyorum ama fazla havalandırmıyorum hocam.. Sprey, soba,ızgara falan yok hiç yanında..

Havadaki su buharı oranı. Kışın evlerde soba, kalorifer yanınca hava kuruyor veya bazı yerlerde iklim çok kuru oluyor. Nasıl insanın burnunun içi kuruyunca sürekli hapşırırsa, kuş da kuru ortamda kalınca sürekli hapşırıyor. %60-80 arası muhabbet kuşları için ideal. Bunun altı sürekli hapşırığa, üstü solunum yolu enfeksiyonuna yol açıyor. Duş aldıktan sonra banyodaki buhar ve sıcaklık kaybolmadan kuşu birkaç dakika banyoda beklet. Hapşırığı azalırsa bu sürekli hapşırığın sebebi muhtemelen kuru havadır. Odadaki kalorifer peteğinin üstüne bir şişe su koyarsın veya porselen bir buhar makinesi alırsın.

Havadaki su buharı oranı. Kışın evlerde soba, kalorifer yanınca hava kuruyor veya bazı yerlerde iklim çok kuru oluyor. Nasıl insanın burnunun içi kuruyunca sürekli hapşırırsa, kuş da kuru ortamda kalınca sürekli hapşırıyor. %60-80 arası muhabbet kuşları için ideal. Bunun altı sürekli hapşırığa, üstü solunum yolu enfeksiyonuna yol açıyor. Duş aldıktan sonra banyodaki buhar ve sıcaklık kaybolmadan kuşu birkaç dakika banyoda beklet. Hapşırığı azalırsa bu sürekli hapşırığın sebebi muhtemelen kuru havadır. Odadaki kalorifer peteğinin üstüne bir şişe su koyarsın veya porselen bir buhar makinesi alırsın.
Teşekkür ederim yorumunuz için ama hapşırık değil benimkinde öğürme var böle öğürüp geviş getiriyo sonra telleri kemiriyor bende anlamadım nedenini.. ama hastalık belirtisi yok yani

Bence triflucan tedavisini eğer öğürme devam ederse bir süre sonra tekrar deneyin. Kullandığınız dozaj da yetersiz kalmış olabilir diyeceğim ama bu kadar da ilaç kullanmışsınız. İnşallah sorun yoktur.

Sorun yok gibi hocam öle bitkin halsiz değil.. Çok enerjik sürekli konusuyo ötüyo neşesi iyi çok şükür.. Geçen gün dışkı paylaşmıstım bi hexzatimiosis diye bişey çıkmıstı tedavisi uyguladım dışkısı düzeldi .. ama ben kuşu aldığımdan beri bu öğürmr refleksi geçmedi yapıyo yani tik gibi bisey oldu sanrm

İsterseniz bir süre de limon(Özellikle yeşil limon) veya limon tuzu deneyin. Midede yer alan bazı mayalar da buna sebep olabilir.

Ayni sorun benim kuslardafa var. Vik vik ses cikariyor arada ses yukseliyor sonra ayni ritimde devam ediyor. Cozumu varsa lutfen yazin. Ileride hastaliga donusuyor.. Kusma hareketinide yapmaya basliyor

Bu kuşda bir sorun yok. Boşuna hayvana eziyet etmeyin

Bu kuşda bir sorun yok. Boşuna hayvana eziyet etmeyin

Yok dostum elimden geleni yapıyorum ne eziyeti.. Veteriner bi ara candida diye bisey var demişti bir ton tedavi uyguladım ama yok gecmedi... sence nedeni madem bu öğürmenin kur mu?

Selçuk bey ne dedi bilmiyorum ama bana daha çok yem kusma hareketi gibi geldi. Bence sorun yok.

Geri