Karadeniz Pet

Forpus Papağanım böbrek hastası mı?

limons

Yeni Üye
Merhaba,

Forpus papağanm 1 yıldır benimle ve yaklaşık 6 aydır ishal. Dışkı bozukluğu var. Herhangi bir vitamin, probiyotik kullanmıyorum. Veteriner serüvenimizi aşağıda yazıyorum. Dışkılarının fotoğraflarını da ekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

İlk gittiğimiz veteriner böbrek olabilir dedi. Herhangi bir test yapmadı. Antibiyotik tedavisine başladık 2 hafta kadar daha sonra probiyotik tedavisi uygulandı (şırınga ile verdikleri için ilaç ismini bilmiyorum) Yemini değiştirin dedi. Önceki yediği yemde çekirdek oranı fazlaydı çekirdek vermeyin dedi Versela Laga önerdi. İç ve dış parazit olması gerekli dedi iç dış parazit iğnesi yaptı. O sıra kuşum yorgun düştü ve gece kusmaya başladı. Veteriner de getirmeyin deyince güvenimiz kırıldı ve farklı bir veteriner arayışına girdik.

İkinci veteriner bir dışkı testi yaptı ve bakteri olduğunu söyledi. Vitaform ve şırınga ile bir ilaç verdi 3 hafta boyunca suyuna sabah akşam uyguladık. Ve 2 günde bir veterinere dışını fotoğrafladık. Bir telefon görüşmemizde ise mide bağırsak yada sindirim problemi olabileceğini söyledi. Daha sonra ki görüşmemizde ise stresten olabileceğini söyledi. Bilemiyorum kuşlara teşhiş koyabilmek bu kadar zor olmamalıydı.. İletişimimizi kestik ve süre kuşumu gözlemledim dışkı sorunu hiçbir şekilde geçmedi.

Yem yemesinde hiçbir problem yok. Hala Versela Laga yiyor. Dediğim gibi özellikle korkunca sulu bir dışkı yapıyor hatta çoğu zaman dışkıyı kendini sıkarak çıkartıyor ve çiş gibi bir sıvı etrafa saçılıyor. Genel olarak dışkısıda hep sulu.

Merhaba
Neden probiyotik kullanmıyorsunuz? Probiyotik sindirim sistemine faydalıdır. Röhnfried Entrobac temin edin 3 gün art arda kullanın daha sonra güncel dışkılara bakarız 👍

Merhaba
Neden probiyotik kullanmıyorsunuz? Probiyotik sindirim sistemine faydalıdır. Röhnfried Entrobac temin edin 3 gün art arda kullanın daha sonra güncel dışkılara bakarız 👍
Bilgim yoktu. Teşekkür ederim sipariş vereceğim. Hangi siteden temin edebilirim