Karadeniz Pet

Kararan Yumurta

Yağmur Kuşsan

Emektar Üye
Merhabalar forumdaşlarım, bugün yumurtalardan bir tanesinin yarısının karardığını gördüm. Bu yumurtayı almalı mıyım? Almalıysam nasıl almam gerekiyor? Dişi kuşum strese girer mi?

Yumurtanın resmini ekle bence.
Eğer alıcaksan da dişi yuva da yokken al

Merhabalar forumdaşlarım, bugün yumurtalardan bir tanesinin yarısının karardığını gördüm. Bu yumurtayı almalı mıyım? Almalıysam nasıl almam gerekiyor? Dişi kuşum strese girer mi?
Fotoğrafını atar mısın.

Yumurtanın resmini ekle bence.
Eğer alıcaksan da dişi yuva da yokken al
Yumurta resmini ekleyemem şuan maalesef, yarısı kararmış durumda. Bozulmuş gibi duruyor. Zaten erkek kuş dişiyi yuvada rahatsız ederken çatlattıkları yumurtalardan biri.

Atmayın ! yumurtalarda böyle olabiliyor sakın atmayın fener üstüne koyup fotoğraf atın.
Benim dişi kuş bize çok alışkın olduğundan dolayı yuvaya baktığımızda vs. rahatsız olmuyor. Dişi yuvada yokken alıp fenerle kontrol etsem bir sıkıntı olur mu? Kendim anlarım olup olmadığını yavrunun.

Benim dişi kuş bize çok alışkın olduğundan dolayı yuvaya baktığımızda vs. rahatsız olmuyor. Dişi yuvada yokken alıp fenerle kontrol etsem bir sıkıntı olur mu? Kendim anlarım olup olmadığını yavrunun.
Olsun siz genede atmayın ! fotoğrafını atın biz bekleriz. Çöpe felan atmayın yeter.

Dişi yokken alıp bakman daha iyi olur alışkın olsa da

Kararan yumurtanın da yaşama ihtimali var fakat umarım geçenlerde kontrol ettiğim dolu yumurta kararan yumurta değildir...

Kararabiliyor bir evrede yumurta. Normaldir heralde.
Bir tane de Krem rengine benzer bir yumurta var. O da kararmaz umarım, rengi siyah gibi değil fakat korkuyorum biri daha kararır diye. Umarım 1 tane de olsa sağlıklı bir yavrumuz olur da ben de sevinirim.

Bazen böyle basit şeyler için bile konu açınca kendimi suçlu hissediyorum, neden erkenden üretim işine girdim diye ama maalesef dişi kuşum kendini paralarcasına bağırıyordu eş istediği için. Alınca da hemen eş tutup yumurtladı zaten. Umarım bana kızmıyorsunuzdur böyle konular açtığım için, tecrübesiz olmak istemezdim...

Bazen böyle basit şeyler için bile konu açınca kendimi suçlu hissediyorum, neden erkenden üretim işine girdim diye ama maalesef dişi kuşum kendini paralarcasına bağırıyordu eş istediği için. Alınca da hemen eş tutup yumurtladı zaten. Umarım bana kızmıyorsunuzdur böyle konular açtığım için, tecrübesiz olmak istemezdim...
Estağfurullah, öyle hisetmeyin.

Bence hepimiz bu yüzden buradayız.Minik canlara daha iyi bakabilmek,fikir paylaşabilmek ve sorgulamak için..Lütfen hiçbirimiz böyle hissetmeyelim😇