Karadeniz Pet

Kızgınlık yumurtası anüse yapışma

xzander

Yeni Üye
Merhaba,

Dişi muhabbet kuşum erkek olmadan suni yumurta yaptı. Poposu şişti normalde yumurtlaması lazım ama bu sabah baktığımda poposundan yumurta sarısı şeklinde katı bir şey yapışmış yağla felan çıkarmaya calıştım canı acıyor sanırım. Halsizleşti kuş dışkılama ve yemekten kesildi. Poposunda yumurta sarısı şeklinde bi tabaka kaldı çıkartamıyorum. Ne yapmam gerekiyor acil bilgi alabilirmiyim. Veteriner yumurta dış kabuğu oluşmamıştır dedi içerde kırılmış olamaz dedi.

Merhaba,

Dişi muhabbet kuşum erkek olmadan suni yumurta yaptı. Poposu şişti normalde yumurtlaması lazım ama bu sabah baktığımda poposundan yumurta sarısı şeklinde katı bir şey yapışmış yağla felan çıkarmaya calıştım canı acıyor sanırım. Halsizleşti kuş dışkılama ve yemekten kesildi. Poposunda yumurta sarısı şeklinde bi tabaka kaldı çıkartamıyorum. Ne yapmam gerekiyor acil bilgi alabilirmiyim. Veteriner yumurta dış kabuğu oluşmamıştır dedi içerde kırılmış olamaz dedi.
Fotoğraf paylaşabilir misiniz?

Fotoğraf paylaşabilir misiniz?

İlginiz için teşekkürler

Kara kara düşünürken biraz önce kuşum yumurtayı çıkartmış şimdi rahatladı çok sağolun

Sabahtan beri halsizdi şimdi bakınca yumurta çıkmış gördüm şansıma ::)

Şuan rahatladı durumu iyi sarı irineyide atmış

resmini atıyorum

İlginiz için teşekkürler

Kara kara düşünürken biraz önce kuşum yumurtayı çıkartmış şimdi rahatladı çok sağolun

Sabahtan beri halsizdi şimdi bakınca yumurta çıkmış gördüm şansıma ::)

Şuan rahatladı durumu iyi sarı irineyide atmış

resmini atıyorum

Kafeste mutlaka kalamar kemiği bulundurun yumurta oluşturan kuşlar yüksek oranda kalsiyuma ihtiyaç duyarlar ve bunu kalamar kemiği yardımı ile yaparlar. Kalamar kemiğinin olmaması halinde yumurta kabuğu oluşmayabilir yada yumurta sıkışması gibi durumlar görülebilir.

Geçmiş olsun kuşunuz ufak sanırım. Eş almayın bence benzer sorunlar olabilir

Merhaba,

Plastik tünekler kuşların ayağında mantar gibi sorunlara yol açabiliyor, resimdeki ahşap tünekler daha sağlıklı, bilginize.
tahta-tunek-40-cm-kus-kafes-sus-ve-ekipmanlari-kardelen-3287-27-B.jpg

Kuşum da kizginlik yumurta sıkışması varmış. Poposuna şişkinlik var di biz ilk başta yağ bezesi sandık. Biraz masaj yapmıştık.bir gün sonra bir yere kalmaya gittik döndüğümüzde bayağı şişkinlik dışarı çıkmıştı biraz yumurta gözüküyordu ve kanaması vardı.Kuscuya götürdük zeytinyağı sürdü biraz bekleyin sonra kendi çıkarır dedi ama sıkışma olduğu için bizim müdahale etmemiz gerekiyor sanırım.sıkışma ile beraber anuse de yapışma var galiba tam emin değilim. Sıkışma var yani ama kanaması da var ne yapmalıyız acill yanıt verir misiniz

Geri