Karadeniz Pet

kuş sol kursak çok şiş ve solum sorunu vik halsiz

semhmet

Yeni Üye
Mrb aynı anda 3 kuş bakıyorum.biri hasta oldu.kuyrugu inip kalkıyor.otmuyor sesi hiç çıkmıyor özelliklede sorun kursak sol taraf çok şiş.kendini kabartıyor.diger kuşlardan ayırdım.kafesleri temizledim.ishal damlası ve astım ilacı veriyorum dünden beri.veterinerler kuştan anlamiyyor.yardimci olurmusunuz

Merhabalar foruma hoşgeldiniz
Bahsettiğiniz durum ciddi belirtiler maalesef zaman kaybetmemenizi öneriyorum.
Kuşta kusma var mı? Kusmuk salyalı ve kötü kokulu mu? İştahı nasıl? Eğer yemek yemiyorsa kursaktan beslenmesi gerekiyor ama bilen birisi yapmalı.
Kursak mantarı,solunum yolu enfeksiyonu olabilir.
Hangi şehirde yaşıyorsunuz belki yaşadığınız yerde kanatlı veterineri vardır tavsiye edebiliriz

Çok sağolun.kusta yemek yeme var ishali bugün biraz daha düzeldi.dun çok kötüydü kusmuk salya kötü koku yok.balikesir merkezde yaşıyoruz video eklenebiliyormu acaba.tesekkurler .

Çok sağolun.kusta yemek yeme var ishali bugün biraz daha düzeldi.dun çok kötüydü kusmuk salya kötü koku yok.balikesir merkezde yaşıyoruz video eklenebiliyormu acaba.tesekkurler .

Streamable isimli siteye videoyu yükleyip buraya linki paylaşın,bakalım.
Kuş ne zamandır böyle? Yem ve su harici başka şeyler yedi mi? Yem ve suyu hep taze mi veriyorsunuz,kafes temizliğini hangi ürünlerle yapıyorsunuz? Oda sıcaklığı kaç derece? Diğer kuşlarda hastalık belirtisi var mı?
Bu arada hasta olan kuşu ayrı bir kafese karantinaya alın. Evde grip,nezle olan birileri var mıydı?
Balıkesir için kanatlı veterineri bulamadım fakat Googleye Balıkesir kuş veterineri diye yazıp hizmetler kısmından baktıkları hayvanlar neymiş öğrenebilirsiniz yorumları okuyup kliniği iyice araştırıp kuşunuzu muayeneye götürebilirsiniz.

Kuş iki gündür böyle sanırım oncesini. Farkedemedim ailemi hastaneye götürmek den dikat edemedim.elimde iki büyük boy kafes var.duzebli yıkarım.dunde sirkele temizledim sıcak suyla yıkadım.ayri kafese dün ayırdım.ilk farkedince video çektim.dal darı .yulaf.japon darısı .karbon kömür.kalamar.versele laga prestige kuş yemi.kus kumu iki çeşit.gaga taşı.dogal Himalaya tuzu .enerji blugu.hepsini dönem dönem veriyorum.suan normal yem ve dal darı verdim birde yulaf koydum.marul da ekledim.cok teşekkürler sağolun.videoyu deniyim eklemeyi becerebilirsem inşallah 🙏

Geri