Karadeniz Pet

Kuşlarımızda yem değişikliği

Gümdüz demircan

Yeni Üye
Merabalar kuşuma garden mix yem kullanıyorum.İçinde sarı darı kırmızı darı beyaz darı siyah darı aspur kanarya yemi ve nijer tohumu var. Yemi bitince vitakraft yem aldım onun içeriğindede sarı darı kırmızı darı beyaz darı kanarya yemi soyulmuş yulaf ve çim tohumu var. Yani garden mixte yulaf ve çim tohumu yok vitakraftta ise aspur ve nijer tohumu yok. Kuşumuzun hepsinden beslenmesi için yemini bittikçe değiştirsek mesela garden mix bittğinde vitakraft alsam vitakraft bitince tekrar garden mix alsam olur mu? Yoksa tek bir yemlemi devam etmeliyim fikirleriniz neler

gardenmix'e devam edecekseniz ayrıca nijer tohumu alıp yeme %5 civarında eklerseniz işinizi görür. zaten vitakraft'taki nijer oranı da o kadardır, fazlası iyi gelmez

Paket yemlerin içindeki darılar hep farklı oranlarda kiminde ak darı ve kızıl darı fazla kiminde sarı darı kızıl darı fazla.Siyah darı neredeyse yok denecek kadar.Aspur,yulaf, oranları çok düşük.Birde çok fazla aspir tohumu koyuyorlar.

Paket yemlerin içindeki darılar hep farklı oranlarda kiminde ak darı ve kızıl darı fazla kiminde sarı darı kızıl darı fazla.Siyah darı neredeyse yok denecek kadar.Aspur,yulaf, oranları çok düşük.Birde çok fazla aspir tohumu koyuyorlar.
Katılıyorum versele laga sultan papağanı yemi sipariş ettim bugün geldi, yemde aspir yok, aspirde yem var 🤨

Ekli dosyalar

• IMG_20201114_233822.jpg
    IMG_20201114_233822.jpg
    437.1 KB · Görüntüleme: 23
Katılıyorum versele laga sultan papağanı yemi sipariş ettim bugün geldi, yemde aspur yok, aspurda yem var 🤨
Eğer imkanın varsa yemi bir tepsiye dökerek inceleye bilirsin.Aspir tohumun çokluğunu gör.2019 yılında aldığım versele laga yem karışımı gayet güzeldi.2020 yılında aldığım versele laga yemlerin içinde aspir tohumu oranı çok fazla.

En son aldığım Garden Mix marka yem paketinin yarısı yulaf ve aspir tohumu doluydu, paketin yarısı boşa gitti. Denemek için 1 KG'lık Beaks marka yem aldım, yemi almamın üzerinden 2 hafta dahi geçmeden 300-350 gr kadarı bitti. Kuşlarımın ilk defa bir yemi bu kadar iştahla yediğini görüyorum. Yeni bir yem markası denemek isteyenlere şiddetle tavsiye ediyorum, tohum oranları Garden Mix'e göre katbekat daha iyi.

beaks-deluxe-karisik-muhabbet-kusu-yemi-1000-gr__1457229530066291.jpg

Not: Plastik kutuda olanın içerisinde renkli galetalar var bahsettiğim ürün o değil, görseldeki pakette satılanı almaya özen gösterin.

En son aldığım Garden Mix marka yem paketinin yarısı yulaf ve aspir tohumu doluydu, paketin yarısı boşa gitti. Denemek için 1 KG'lık Beaks marka yem aldım, yemi almamın üzerinden 2 hafta dahi geçmeden 300-350 gr kadarı bitti. Kuşlarımın ilk defa bir yemi bu kadar iştahla yediğini görüyorum. Yeni bir yem markası denemek isteyenlere şiddetle tavsiye ediyorum, tohum oranları Garden Mix'e göre katbekat daha iyi.

Not: Plastik kutuda olanın içerisinde renkli galetalar var bahsettiğim ürün o değil, görseldeki pakette satılanı almaya özen gösterin.
Bahsettiğiniz yem budur hocam büyük ihtimalle. Ben bundan bir kere aldım kaliteli olduğunu duymuştum içinde ki o renkli granülleri ayıklarken sinir krizi geçiriyordum neredeyse çöpe atacaktım yemi. Ama bu şekildeki paketlerinde renkli granül olmadığını bilmiyordum.
1605387172953.png

Bahsettiğiniz yem budur hocam büyük ihtimalle. Ben bundan bir kere aldım kaliteli olduğunu duymuştum içinde ki o renkli granülleri ayıklarken sinir krizi geçiriyordum neredeyse çöpe atacaktım yemi. Ama bu şekildeki paketlerinde renkli granül olmadığını bilmiyordum.
Ekli dosyayı görüntüle 48651

Evet bahsettiğim buydu, almadan önce içeriğini iyice araştırdım. Görselini eklediğim mavi şeritli paketlerde renkli granül yok.

Peki jungle, quik, golden wings gibi fiyatı uygun olan markalar nasıl sizce?

Geri