Karadeniz Pet

kuşum ağzını aöıp kapatıyor

salepinannesi

Yeni Üye
kuşum eve geldiği günden beri böyle 4 ay oldu alalı hala düzelmedi, ilk geldiği zamanlarda bir veterninere götürmüştüm strestendir geçer dedi ama aylar oldu kuş elime geliyor oynuyor kendini sevdiriyor ama bu hareketi bırakmadı spesifik zamanlarda yapmıyor her zaman böyle https://streamable.com/q45gtx

geldiğinden beri düzenli gervit v ve entrobac veriyorum (haftada birer kere iki gün arayla) aynı zamanda med tollyamin forte aldım ama sadece bir kere verdim

Sıcaktan,fazla nemden veyahut obezite sorunu yüzünden bu şekilde nefes alabilirler.Kuşun bulunduğu ortamda sıcaklık ve nem oranı nedir?
Sık sık uçuyor mu?Fazla uçmaktan da nefes nefese ağızdan nefes alırlar aynı insanlar gibi.
Heyecan ve korku gibi durumlar da kalp atışını hızlandırıp hızlı nefes almasına sebep olabilir.

Sıcaktan,fazla nemden veyahut obezite sorunu yüzünden bu şekilde nefes alabilirler.Kuşun bulunduğu ortamda sıcaklık ve nem oranı nedir?
Sık sık uçuyor mu?Fazla uçmaktan da nefes nefese ağızdan nefes alırlar aynı insanlar gibi.
Heyecan ve korku gibi durumlar da kalp atışını hızlandırıp hızlı nefes almasına sebep olabilir.
dediğim gibi yeni yapmaya başlamadı veya ara ara yapmıyor kuş hep böyle aldığımdan beri 4 aydır. sıcaklık normal oda sıcaklığı, doğuda yaşıyorum nem de yok kuş 35gr, kanatları kesik olduğu için uzun uzun uçamıyor max2 3 metre uçuyor ama videoyu bugün çektim bugün hiç uçmadı. bizden korkuyor mu bilmiyorum ama elimize geliyor ötüyor kendisini sevdiriyor öpücük bile atıyor. yani uçtuğunda böyle veya sıcakta kalınca böyle diyebileceğim hiçbir belirli koşulda yapmıyor hiç uçmadığı zamanlarda da yapıyor kafesinde kendi kendine dururken de yapıyor acaba ciğerleriyle ilgili bir sorun mu var dedim ama veteriner hiçbir test vs yapmadı

Son düzenleme:
Geri