Karadeniz Pet

Mısır granülü

avokadolubirisi12

Yeni Üye
Merhabalar. Kuşumun kafesini nerdeyse hergün ya da 2 günde bir temiziliyorum. Şimdilerde mısır granülünü keşfettim ve aldım kafesin altına dökeceğim. O şekilde hergün temizlik yapamam gibi duruyor. Mısır granülü dökmüşken kafes temizliği kaç gün arayla olmalı ve nasıl olmalı?

Merhabalar, neden günde iki kere temizliyorsunuz merak ettim. Hijyen önemli tabi ama o kadarına gerek yok ki. Ben 5-7 güne bir temizliyorum.
Mısır granülü tabi süreyi daha da uzatır. Pislenenleri alıp yerine aldığınız kadar ekleme yaparak temizliğini yapın. Yani hepsini atıp sıfırdan koymanıza gerek olmaz

Merhabalar, neden günde iki kere temizliyorsunuz merak ettim. Hijyen önemli tabi ama o kadarına gerek yok ki. Ben 5-7 güne bir temizliyorum.
Mısır granülü tabi süreyi daha da uzatır. Pislenenleri alıp yerine aldığınız kadar ekleme yaparak temizliğini yapın. Yani hepsini atıp sıfırdan koymanıza gerek olmaz
Günde 2 kere temizlemiyorum hahaha. Hergün ya da 2 günde bir temizliyorum sebebi de tüy dönemindeyken alışkanlık oldu ben de her sabah temizlemeden edemiyorum akqkwlekwlq. Mısır granülü koku yapar mı acaba

Günde 2 kere temizlemiyorum hahaha. Hergün ya da 2 günde bir temizliyorum sebebi de tüy dönemindeyken alışkanlık oldu ben de her sabah temizlemeden edemiyorum akqkwlekwlq. Mısır granülü koku yapar mı acaba
Pardon iki günde bir demişsiniz. Ben neden öyle anladıysam 🤦🏻‍♀️🥲

Yapmaz, zaten mısır granülünün amacı koku ve bakteri meselesini en aza indirmektir.

Hitabette sorun yaşamayalım, bana Merve hanım diyebilirsiniz 🙂
Özür dilerim adaşınız olan çok yakın bir arkadaşım olduğu için klavyenin çevirisini farketmemiştim.
Bir kerelik yemesinden bir şey olmaz ama genelde yemesin tabi ki.
Kafesin ızgarası ve tabanı arasında çok mesafe yok yani yeme ihtimali bi hayli yüksek ve kuş da çok meraklı sürekli bir şeyi ağzına atmasa rahat etmiyor

Geri