Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
10,182
2,406
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Kuş erkek gibi burnu mavimsi renge dönüyor. Degistirmeyi dusundum ama baglandim da biraz degistirmeden neler yapabilirim acaba? Tesekkur ederim yanitiniz icin
Değiştirmeyin tabii ki :) Birlikte daha çok vakit geçirin, kuşun yakınına oturun onunla tatlı bir tonla konuşun. Avcunuza yem dökün uzatın, meyve sebze uzatın. Bir şekilde varlığınıza alışacak. Hemen sonuç beklemeyin sabredin. Vakit geçtikçe size bağlanacak. Kuşla oyun oynayın. Cama çarptı demişsiniz bı esnada strese girmiştir. Stresi de sizin ilginizle atlatacaktır.

Helenoftroy

Aktif Üye
18 Ağu 2016
40
10
8
29
Benim 3,5 yaşında bir oğlum var, geçen yıl yanına kardeş aldım, bir oğlum daha oldu, o da yaklaşık 1,5 yaşında. İkisi birlikte çok güzel oynuyorlar, iyi anlaştılar fakat büyük olan bayağı bir baskın. Küçük kuşum 1 yıl olmasına rağmen hala çok ürkek, çok ezik. Büyük ne yaparsa onu yapıyor. Birbirlerinden ayırdığım zaman büyük kendi halinde takılıyor,küçüğü hiç aramıyor bile.Ama küçük olan yalnız kaldığında tek yaptığı büyüğe sesini duyurmaya çalışmak,başka hiçbir şeye odaklanamıyor.Benimle zaten hiç ilgilenmiyor.Büyükle birlikteyken eğer büyük bana geliyorsa, küçük de geliyor ama onun dışında kendi iradesiyle asla bana gelmez.1 yıldır bu durum değişmedi,çok üzülüyorum.Önerileriniz varsa duymaktan memnun olurum. Teşekkürler...