Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ayak altinda nokta yara sorunu

Morganella

Yeni Üye
Arkadaslar linkleri paylastim. Bu sabah farkettim muhabbet kusumun ayak altinda nokta yara var. Kuşta gayet canli fakat yeni olmuş bu. Birseyin baslangicimidir acaba daha once boyle bir sey yasayan oldu mu.Temizligine cok dikkat ederim neden olmuş anlamadim bisey batip mikrop mu kapmis mantarmi yoksa onemsiz biseymi bilemedim. Yardim ederseniz sevinirim simdiden tesekkurler.

Merhaba kuşunuzun ayaklarına günde 2 teramicyn deri kremi sürünüz az miktarda, düzelene kadar devam ediniz.

Ayak tabanının altında oluşan yaraların genel sebebi; plastik tünek kullanımı, boyutları uygun olmayan ahşap yada plastik tünek kullanımından gerçekleşiyor, tüneklerinizi standart ahşap tünek ile değiştiriniz. Tüneginiz standart tünek ise ince zımpara ile iyice zımparalayınız.

Merhaba kuşunuzun ayaklarına günde 2 teramicyn deri kremi sürünüz az miktarda, düzelene kadar devam ediniz.

Ayak tabanının altında oluşan yaraların genel sebebi; plastik tünek kullanımı, boyutları uygun olmayan ahşap yada plastik tünek kullanımından gerçekleşiyor, tüneklerinizi standart ahşap tünek ile değiştiriniz. Tüneginiz standart tünek ise ince zımpara ile iyice zımparalayınız.
Cok tesekkurler admin. Tunekleri ben kendim yapmistim sanirsam ondan oldu. Gittim standart ahsap tunek ve gereken ilaclari aldim. B

Cok tesekkurler admin. Tunekleri ben kendim yapmistim sanirsam ondan oldu. Gittim standart ahsap tunek ve gereken ilaclari aldim. B
Bundan sonrasi zamana kalmis. Kuscuya sordum oda aynisini dedi. Her anlamda bilincli ve dikkatli olmak gerekiyor bunu anladim tekrar tesekkurler.👍

Geri