Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu kusma ve halsizlik

gaye

Yeni Üye
Merhaba ocak ayına yavru bir muhabbet kuşu aldım. Severek büyüttüm çok seviyorum çok emek verdim evin göz bebeği. İki buçuk ay önce tatile gittik yanımızda götürdük yemine suyuna dikkat ettik ama birkaç defa evde kanatlarına iyi gelsin diye saldık orada kusmaya başladı. Geldiğimizde de aynı kusması devam etti. Salyalı kusuyor gözünden yaş geliyor tüyleri sönüyor ne yapmalıyım lütfen yardım edin..

Merhaba ocak ayına yavru bir muhabbet kuşu aldım. Severek büyüttüm çok seviyorum çok emek verdim evin göz bebeği. İki buçuk ay önce tatile gittik yanımızda götürdük yemine suyuna dikkat ettik ama birkaç defa evde kanatlarına iyi gelsin diye saldık orada kusmaya başladı. Geldiğimizde de aynı kusması devam etti. Salyalı kusuyor gözünden yaş geliyor tüyleri sönüyor ne yapmalıyım lütfen yardım edin..
Salyalı kusma çok tehlikelidir. Ani ölümlere sebep olabilir. Kusmanın birçok nedeni olabilir. Kafesim tabanına peçete serip dışkı fotoğrafı atın ona göre daha kesin konuşalım.

Moralini bozmak istemem ama bu kuş fazla yaşamaz. Durumu ciddi. Siyah dışkılar risk grubundadır. Acilen veterinere götürmeniz lazım. Şu anlık eczaneden “Piyeloseptyl” adlı kapsülü alıp suyuna mercimek tanesi kadar eklemeni ve suyu günde 2 defa tazelemen lazım. Ayrıca kuşuna enerji vermek için elektrolit yapabilirsin.

Kuşunuzun birden çok problemi var, evde tedavi edilecek zamanı geçmiş bence. İmkanınız varsa bilgili bir veterinere götürmenizi öneririm.

Geri