Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Tasma

KuşSeverrrr

Yeni Üye
Muhabbet kuşuna tasma takmak doğru mu? Muhabbet kuşum bana küsebilir mi? muhabbet kuşuna tasma almak istiyorum tasma önerir misiniz ve tamayı kuşuma nasıl alıştırabilirim

Muhabbet kuşuna tasma takmak doğru mu? Muhabbet kuşum bana küsebilir mi? muhabbet kuşuna tasma almak istiyorum tasma önerir misiniz ve tamayı kuşuma nasıl alıştırabilirim
Tasma takmak doğru değil ! Kuşlar narin hassas canlılardır.Kalp atışları bir insana göre daha fazla atar ve bu canlılar oldukça küçük kütlesi 500 gramın altında canlılar...Aklın yolu birdir kuşu kuş yapan uçmasıdır.Tasma içinde düşünemiyorum vicdanım el vermiyor ne kadar çırpındığını,çığlıkları ..Bir röntgen çektirmek bile kuşumu çok yıpratıyor...en basitinden tüylerine dokunmak... en sevdiği şey uçmak, uçarken ne kadar da mutlu oluyor ya o mutluluğunu kısıtlarsak yapmayın arkadaşlar belki tavrım serttir ama bu tasma konusu benim için kuşun kanatlarını kesmek gibi birşey...

Muhabbet kuşuna tasma takılmaz. Sultan papağanı gibi büyük boyutlarda hayvanlara belki takılır fakat muhabbet kuşları çok narin hayvanlardır.

Dun bir alisveris sitesinde gezinirken boyle bir sey oldugunu gordum ve gozlerime inanamadim muhabbet kuslari icin tasma yapilmis ve satiliyor cok ama cok uzuldum. Malesef bu gibi urunleri gorup de almak isteyen yada alan pek cok insan olabilir. Keske bunu onlemenin bir yolu olsa 50 gram bile olmayan bu minik canlilara tasma takmak korkunc bisey, ben kafesi temizlerken fazla sallanmasin da korkmasin diye dusunurken boyle seyler gorunce cok uzuluyorum o kuslar adina :(

Muhabbet kuşuna tasma takılmaz. Sultan papağanı gibi büyük boyutlarda hayvanlara belki takılır fakat muhabbet kuşları çok narin hayvanlardır.
bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim banada ilk gördüğümde garip gelmişti almadan buraya sorayım dedim iyi ki de sormuşum