Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşum için hangi kafes daha iyi?

Eirawan

Yeni Üye
Merhabalar, öncelikle hepinize hayırlı güzel günler dilerim. Şu an için elimde iki kafes bulunmakta ve en fazla 2.5 aylık bir muhabbet kuşum var. Bu kuş için aşağıdaki kafeslerden hangisini kullanmam daha iyi olur bu konuda bilginizi almak istedim. Alttaki kafes fazla mı büyük olur bu konuda emin olamadım. Bu konularda pek bir bilgim bulunmadığından görüşleriniz ve vereceğiniz bilgiler çok önemli şimdiden çok teşekkür ederim.
71aa820b-7b6a-4133-a34d-211e7eadea2c.jpg
fa88ffc3-08cc-4e93-94d8-282d5dcd56c7.jpg
14e2feed-b176-43d6-8555-38de840e85a9.jpg

Merhabalar, tabii ki kırmızı-beyazlı olan kafes.
Sarı olan yani yuvarlak kafesler asla kullanılmamalıdır. Zaman geçtikçe kuşlarda sağ-sol ayrımının yapamamasına neden olur. Uçarken denge kaybına sebep olur.

Merhabalar, tabii ki kırmızı-beyazlı olan kafes.
Sarı olan yani yuvarlak kafesler asla kullanılmamalıdır. Zaman geçtikçe kuşlarda sağ-sol ayrımının yapamamasına neden olur. Uçarken denge kaybına sebep olur.
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bir de zahmet olmazsa bir sorum daha olacaktı kırmızı beyaz kafesin boyutları şu anlık kuş için ideal midir?

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bir de zahmet olmazsa bir sorum daha olacaktı kırmızı beyaz kafesin boyutları şu anlık kuş için ideal midir?
Evet tek kuş için gayet ideal. Tünekleri değiştirin lütfen. Kalın tahta tünek alınız. Plastikten tünekler ayakta mantara, yaralanmalara sebebiyet veriyor. Tül mümkünse hiç önermem. Ve ayna da aynı şekilde. Onun yerine bir salıncak ve çıngıraklı bir oyuncak takın sevinecektir :)

Evet tek kuş için gayet ideal. Tünekleri değiştirin lütfen. Kalın tahta tünek alınız. Plastikten tünekler ayakta mantara, yaralanmalara sebebiyet veriyor. Tül mümkünse hiç önermem. Ve ayna da aynı şekilde. Onun yerine bir salıncak ve çıngıraklı bir oyuncak takın sevinecektir :)
Anladım tekrardan çok teşekkür ederim önerilerinizi dikkate alacağım :)