Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum krize girmiş gibi çıldırdı

Smh55

Yeni Üye
Merhaba herkese konuya biraz hızlı gireceğim. Evde beslediğimiz 2 adet muhabbet kuşu vardı maalesef birisi vefat etti. Bu kuşumuz yalnız kaldı. Ben yaşadığım şehre gelmeden önce ailemle yaptığımız bir telefon konuşmasında bu haberi aldım. Daha sonra ara tatil için şehrime döndiğimde ise bu kuşumuzun krize girdiğini ailem ise bir komşumuz yardımıyla bu krizi halletmişler. Komşumuz kuşu eline alıp sevince hafif sakinleşmiş ufak bir su içirmişler ve kendine gelmiş. Bu olayın üstünden zaman geçti ve bugün ben evdeyken yine böyle bir krize girdi. Koştum elime aldım 5 10 dk boyunca sevdim kendi hizamda tuttum korkmaması için ve sakinleşti gibi ancak şu anda da elimden ayrılmak istemiyor. Kafesin üstüne koymaya çalıştım ancak hiç durmak istemiyor kendini itiyor. Bu mesajı parmağımda tünerken yazıyorum acaba aranızda bilgili olan var mı? Kuşumuz önceden de çok iyi uçamazdı ve o ilk krizde baya bir kuyruk ve kanat tüylerini dökmüş. Elimde sakinleştiğinde de titriyordu şu an o titremesi azaldı.

Bahsettiğiniz durumun birçok sebebi olabilir.
Kuşun kısa bir videosunu paylaşır mısınız streameble sitesinden.
Ayrıca kafes tabanına beyaz peçete koyun kuş üzerine 6-7 adet dışkı yapsın sonra buraya fotoğrafını paylaşın dışkılara bakalım. Kuşta başka belirtiler var mı?

Kriz derken ?

Boynunu sağa sola kıvırıp acı çekerek yerde kıvranıyorsa epilepsi nöbeti olabilir.

Geri