Karadeniz Pet

Papağan hekimleri destek

mehmettbenn

Yeni Üye
Şimdi size herşeyi anlatıyorum, çünkü bir kaç kez daha konu açmıştım. Sultan papağanım 2-2.5 aylık yeme düştükten sonra aldım. Haşlanmış yumurta papağan maması ve soyulmuş yem vermemi söyledi aldığım kişi. Bir süre sorun yoktu. Yaklaşık 50-55 günlükken arkadaşıma bırakıp 1 hafta şehir dışına gitmem gerekti. Geri aldığımda kuş uçamadı düştü. Devamındaki 2 haftada halsizleşince bulunduğum yerde vet. olmaması sebebiyle aldığım kuşçuya götürdüm. Baytril ağızdan enjekte ve devamında 3 gün suya damla şeklinde kuş ölümden döndü diyebilirim. Fakat sonrasında herşey daha da karıştı. 3 gün iyi 2 gün kötü 2 gün iyi 3 gün kötü diye o zamandır bir süreç yaşıyoruz. Süreçte ilk söylemek istediğim kuşun iyiykn kötüyken yem yemeyi hiç kesmemesi(fakat yem kırmada ağzından kırarken yarısının fırlaması gibi sorunlarımız var), bir gün ishal bir gün kabız gibi dışkılaması ve kötü olduğunda halsiz kafes dibinde kabarması. Bunun dışında salya akıntısı hırıldama yok, sadece kanat germe çok yapıyor ayağıyla ve kanatlarını yukarı bükerek bunu yaparken de tıs diye bi ses çıkarıyor. İyiyken de yapabiliyor bunu. Bunlara ek olarak çok problem olarak görmediğim alt gagada kahverengi siyah arası bir nokta belirdi 20-25 gün öncesinde bunu da söyleyeyim. Suyuna vitamin koyuyorum. Son olarak dün halsizleşmesi ile yine kafes dibinde kabarırken buldum, yem yemeyi kesmedi, dışkısı kabız gibiydi, rengi açık yeşil altında az miktar beyazlık vardı. Bugün yemlerine bakarken yulafları seçip yediğini görünce yemliğinden yılafları çıkardım. Akşamına biraz daha haraketlendi derken ishal olduğunu hatta bazen sadece su gibi dışkıladığını gördüm. Bunu yaptıktan sonra bir nebze daha iyi oldu. Biraz biraz bize ötmeye başladı. Bunları anlattığımda çoğu kişi soğuk algınlığı diyor. Fakat evimiz soğuk değil gayet ideal ortam . Ben de acaba kullanılan ilaç veya normal sebeplerle sindirim sorunları mı yaşıyor kabız olduğu için mi hasta gibi halsizleşiypr diye düşündüm. Karadeniz petten probiyotik sipariş ettim. Evet arkadaşlar top sizde ne düşünüyorsunuz? Günlerdir çok üzgünüz yoruluyoruz, bir türlü sağlığına tam kavuşturamadık. Lütfen yardım

Papağanlar strese çok yatkın canlılar. Sizden ayrı kalınca dengesi bozulmuş olabilir. Buna bağlı olarak da bağışıklığı düşmüş olabilir.
Streamable.com a kuşun tünekte bir videosunu ekler misiniz? Haşa soyulmuş yem yemeye devam mı ediyor? Yem kırma dediniz yani yanlış anladıysam sonradan kabuklu yeme mi geçtiniz?

Soyulmuş yemi kesmemi önerdi birkaç kişi ben de prestige yem aldım onu dal darıyı ve mamayı veriyorum. Yemleri soyuyor hiç sıkıntı yok ama gagasında parçalarken yarısı genelde fırlıyor. Dün yazdığım gibi ishale döndükten sonra kabarmayı kesti, üst tüneklere tırmanıp orda vakit geçirmeye başladı fakat konuşma neşeli ötme yok hala. Bir bitkinlik var gibi hala. Videoyu yüklüyorum hemen

Papağanlar strese çok yatkın canlılar. Sizden ayrı kalınca dengesi bozulmuş olabilir. Buna bağlı olarak da bağışıklığı düşmüş olabilir.
Streamable.com a kuşun tünekte bir videosunu ekler misiniz? Haşa soyulmuş yem yemeye devam mı ediyor? Yem kırma dediniz yani yanlış anladıysam sonradan kabuklu yeme mi geçtiniz?

Kuş videoda aslında normal duruyor. Kendini hep böyle sevdiriyor değil mi? Kafesinde oyuncağı vs var mı? Canı sıkılmasın.
Soyulmuş yemden normal yeme geçeli ne kadar oldu? Bazı kuşlar geçmekte zorlanır, kabuklu yemi kabul etmesi de iyi bir şey. Zamanla daha iyi adapte olacaktır. Güncel dışkıları nasıl? Probiyotik yanında gervit multivitamin de almışsınızdır umarım.

Kuş videoda aslında normal duruyor. Kendini hep böyle sevdiriyor değil mi? Kafesinde oyuncağı vs var mı? Canı sıkılmasın.
Soyulmuş yemden normal yeme geçeli ne kadar oldu? Bazı kuşlar geçmekte zorlanır, kabuklu yemi kabul etmesi de iyi bir şey. Zamanla daha iyi adapte olacaktır. Güncel dışkıları nasıl? Probiyotik yanında gervit multivitamin de almışsınızdır umarım.
Önceki normal halini de paylaşayım sizinle, normalde durmadan bizimle konuşur dışarı çıkmak ister öyle bir durumdaydı. Pterovit multivitamin var elimde onu kullanırım diye düşündüm

Önceki normal halini de paylaşayım sizinle, normalde durmadan bizimle konuşur dışarı çıkmak ister öyle bir durumdaydı. Pterovit multivitamin var elimde onu kullanırım diye düşündüm
Anladım sizi ama bir şeyi varsa dahi maalesef bu kadar belirtiyle neyi olduğunu anlamamız çok zor.