Karadeniz Pet

Pelet yem için ne seçmeliyim ve nere bulabilirim?

Krempeynir

Yeni Üye
normale biliğim en iyi markalar: Harrisons TOPs ZuPreem. Fakat sadece ZuPreem türkiyeyey getirtebileceğim var ve o web sitesi kargoyu 100 tl ye alıyor ve 1kg pelet yem(daha fazla düşmüyor) 280 tl oluyor. O yüzden ne yapcağımı bilmiyorum fiyatı en fazla 100 tl olan bir pelet yem önerebilirmisiniz ve pelet yemi her pet shop ta bulabilirmiyim çünkü fazla kişi bilmiyor ne oldugunu.

Ülkemizde muhabbet kuşları için kullanılan pelet yemler pek tercih edilmiyor. Önceden papağanlar için pelet yem üreten birkaç tane markanın ürünü vardı, bu aralar onların da ithalatı durdurulmuş durumda.

Ben Versele Laga B14 bulamadığım için,papağanlara uygun olanı almayı düşünüyorum.Küçültüp öyle vereceğim.O şekilde kullananlar var.Pelet olarak tek seçenek şu an için bu ne yazık ki.İlerde tekrar ithal edilirse Psittacus micro da olabilir.

Normalde yurt dışında pelet kullanılıyor bizim verdiğimiz tohumlar ek takviye olarak veriliyor... Türkiye'de üretimi yapılmıyor ithal ürünlerde yüksek fiyata giriş yaptığı için hem üreticiler hemde hobi amaçlı kuş besleyenler tercih etmiyor fakat yaygınlaşması lazım çünkü Türkiye'de zaten tohum içeriği yetersiz üstüne kuşlar tohum seçerek yiyorlar bu yüzden beslenme konusunda kuşlarımızın baya eksiklikleri var.

M2003J15SC cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıştırmak çok çok zor ama,ben ikinci kez deneme yapacağım bakalım.Tohuma alışan hayvan kolay kolay yemiyor peleti.

Pelet yem kullanırken mutlaka kafeste taneli yemde bulundurun.Pelet yem kullanmak iyi fakat en büyük dezavantajı bulunmadığı zaman kuşun tekrar taneli yeme dönüşünde oluyor.Tabii ki bu hemen olacak bir şey değil.4-5 yıl sadece pelet yem tüketen kuş, yem kırmayı bile unutabilir.

normale biliğim en iyi markalar: Harrisons TOPs ZuPreem. Fakat sadece ZuPreem türkiyeyey getirtebileceğim var ve o web sitesi kargoyu 100 tl ye alıyor ve 1kg pelet yem(daha fazla düşmüyor) 280 tl oluyor. O yüzden ne yapcağımı bilmiyorum fiyatı en fazla 100 tl olan bir pelet yem önerebilirmisiniz ve pelet yemi her pet shop ta bulabilirmiyim çünkü fazla kişi bilmiyor ne oldugunu.
Öncelikle şunu söyleyeyim.Ülkemizde sayılı avian veterinerler mevcut toplasan bir elin parmağını geçmezler.Onlardan iki taneside izmirde bulunan Öz-Vet tir.Onlar da kesinliklle pelet yem kullanılmalıdır diyor.Ben bir gün hangi markanın pelet yemini önerirsiniz dediğimde Energ Cube'nin pelet yemini öneriyoruz demişit.Daha sonradan araştırdım da gerçekten yorumlarda memnun olmayan bir tane vatandaş yok.Hem de tam sizin istediğiniz gibi 100 tl nin altında denemenizi tavsiye ediyorum.Hem büyük papağanlar için var hem de sultan cennet ve muhabbet kuşları için var ben size linklerini bırakayım.

İçeriğide çok zengin şöyleki Energy Cube Pelet Yem içerisinde; soya fasulyesi, yulaf, ayçekirdeği, sarı mısır, mangosin, arpa, pirinç, yer fıstığı, firik, mercimek, bezelye, deniz yosunu, tatlı su yosunu, biberiye özü, karnı yarık otu tohumu kabuğu tozu, aloe vera protein tozu, deniz tuzu, lesitin, kalsiyum karbonat, aktif kil, tokoferol, keten tohumu yağı, aspir yağı, chia tohumu, çörekotu yağı, susam yağı, ruşeym, maş fasulyesi ve kinoa vardır.

Büyük papağanlar için:https://www.trendyol.com/energy-cub...boutiqueId=543626&merchantId=122849&gads=true

Parkeetler için(sultan,sevda,muhabbet):https://www.hepsiburada.com/energy-...emi-800-gr-p-HBV00000JH2CZ?magaza=BonaDea Avm

Eğer yardımcı olabildiysem ne mutlu bana:)

Geri