Karadeniz Pet

Pelet yem marka ve satıcı tavsiyesi alabilir miyim? (Güncel)

Kramer

Yeni Üye
Herkese merhaba. Bugün veteriner hekim sıradan bildiğimiz kuş yemini değiştirip pelet yeme geçmem gerektiğini söyledi. Ülkemizde pekte kullanımı yaygın olmadığı için bulması zor. Trendyol vs.. gibi sayfalarda bölünmüş ürünler satılıyor lakin pelet yemde bir kullanım süresi var mı? Satılan bu bölünmüş yemler taze oluyor mu gibi sorular var kafamda. Bugün 11 Şubat 2023 itibari ile pelet yem satın alıp kullananlar, hangi markayı hangi sayfadan, hangi satıcıdan temin ettiğini ve kuşlara olduğu gibi mi yoksa ezilip küçültülerek mi verildiği konusunda yardımcı olabilir mi?

Trendyol'dan alacaksanız güvenilir bir satıcıdan almaya özen gösterin. Ben hiç alışveriş yapmadım ama Neşeli Kanatlar Pet Markete güveniyorum. Trendyol'da bulamazsanız oraya bakabilirsiniz. Son karar size ait tabi ki

tavsiyem Versele Laga Nutribird B14
hepsiburada vs gibi yerlerde bulabilirsiniz.

Cevaplarınız için teşekkürler. Nutribird B14 bölünmüş ürün şeklinde aldım zaten Veteriner hekimin bana yazdığı markalardan biri de buydu. Elime ulaştı, aşırı tatlı bir kokusu var, ilkokulda aromalı silgiler olurdu onlar gibi kokuyor, normal mi bu durum? Daha sağlıklı olduğu söylenen pelet yemin böyle yapay aromalı kokması, renklendiriciler ile renklendirilmesi biraz garibime gitti açıkçası.

Ekli dosyalar

• pelet 2.jpg
    pelet 2.jpg
    204.8 KB · Görüntüleme: 15
  • pelet.jpg
    pelet.jpg
    195.3 KB · Görüntüleme: 15
Cevaplarınız için teşekkürler. Nutribird B14 bölünmüş ürün şeklinde aldım zaten Veteriner hekimin bana yazdığı markalardan biri de buydu. Elime ulaştı, aşırı tatlı bir kokusu var, ilkokulda aromalı silgiler olurdu onlar gibi kokuyor, normal mi bu durum? Daha sağlıklı olduğu söylenen pelet yemin böyle yapay aromalı kokması, renklendiriciler ile renklendirilmesi biraz garibime gitti açıkçası.
Normal kokusu bu şekilde kuşların daha fazla ilgisini çekiyor gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz güzel ve kaliteli bir üründür.

Normal kokusu bu şekilde kuşların daha fazla ilgisini çekiyor gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz güzel ve kaliteli bir üründür.
Çok sağolun hocam. Alıştırmak zor oluyormuş bakalım yedirebilecek miyim. 5 senedir yedikleri normal Vesele Laga yemi bir anda çıkartıp pelet koymakla olmaz herhalde. Aynı yemliğe hem tohum hem palet şeklinde karıştırarak deneyeceğim

Çok sağolun hocam. Alıştırmak zor oluyormuş bakalım yedirebilecek miyim. 5 senedir yedikleri normal Vesele Laga yemi bir anda çıkartıp pelet koymakla olmaz herhalde. Aynı yemliğe hem tohum hem palet şeklinde karıştırarak deneyeceğim
Evet alışmaları biraz zor olabiliyor, normal yeme karıştırmayı pek tavsiye etmiyorum yemi nemlendirir dönmeniz gerekir. Normal yemliği çıkarıp gün içerisinde azar azar pelet verebilirsiniz. Forumda pelet yeme geçiş için öneriler vardı bulup linki paylaşırım sizlerle..