Karadeniz Pet

pelet yem

Yigit.

Yeni Üye
Merhaba ben kuşumu pelet yeme alıştıracağım ama alistirdiktan sonra tamamen pelet yeme geçmeyeceğim yemlerine karistirsam ve ek olarak yanında servis etsem (sürekli olarak) kuş yer mi? yoksa alıştıktan sonra bile normal tohumları mı yer

Karışık olarak verebilirsiniz. Tohumu da yer.
değerli yanıtınız için çok teşekkürler merve hnm 🦜kendimi yanlış ifade ettim. peleti yanında ayrı bir kapta ve yeminede karıştırarak vereceğim peletin tadı tohumlars göre daha az olduğu için sadece tohumları yiyip peletlere ağzını sürmeme gibi bir durum olur mu? (alistirdiktan sonra ve pelet oranı yemde yemden daha fazla olacak) buna göre alıştıktan sonra 3kglık pelet yemden alacağım

Pelet yemle karnını doyurmayacak kadar ayrı servis ederseniz ancak o şekilde tohuma yönelir. Aynı şey karışık verdiğinizde de geçerli tabii.
Alıştırmak çok zordur, alıştırırsanız tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyorum. Benim kuşum ufaladığımda yiyor, bütün olarak da turunculara yöneldiği oluyor (tohum renginde diye sanırsam) ancak sonrasında çok fazla üzerine düşemedim. Sizin vesilenizle bende tekrar bir bakayım pelet yeme..

Pelet yemle karnını doyurmayacak kadar ayrı servis ederseniz ancak o şekilde tohuma yönelir. Aynı şey karışık verdiğinizde de geçerli tabii.
Alıştırmak çok zordur, alıştırırsanız tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyorum. Benim kuşum ufaladığımda yiyor, bütün olarak da turunculara yöneldiği oluyor (tohum renginde diye sanırsam) ancak sonrasında çok fazla üzerine düşemedim. Sizin vesilenizle bende tekrar bir bakayım pelet yeme...
Pelet yemi 2 yıldır kullanan ve alıştıran birinden öneriler ile deneyeceğim alistirabilirsem cevabınız için teşekkürler bayadır aklımdaydı bu yem sorunu☺️

Geri