Karadeniz Pet

Probiyotik vitaminler

mert779

Meraklı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
kuşlarıma düzenli olarak haftada kem kere vitamin yada probiyotik vermeliyim ve hangilerini kullanmalıyım. ( örnek haftada 2 gün nekton yada haftada 2 gün dıazyme 256 )

Haftada bir defa multivitamin vermeniz yeterli olur. Yüksek efor sarfetmesi (serbest uçuş) veya hastalık (Allah gösterimesin) gibi durumlarda haftada iki veya üçe çıkabilir ancak fazla yükleme yapmaya bence gerek yok. Probiyotiği ise her gün verebilirsiniz

Yoğun şekilde damla formundaki vitamin yüklemesine gerek yok. Denildiği gibi haftada bir iki yeterli. Düzenli olarak da günlük taze meyve sebzelerini yesinler. Farklı türde mama yapabilirsiniz, nette kuşlar için çok çeşitli ve sağlıklı mama tarifleri mevcut.

Mama her gün veriyorum . Probiyotik her gün versem sıkıntı olmaz dimi . Ne öneriyorsunuz probiyotik olarak

Eğer mamayı severek ve çok miktarda yiyorsa her gün vermeyin, hayvanlar yağ bağlamaya başlar. Probiyotigi her gün verseniz de olur. Herhangi bir marka olabilir, bütçenize göre hareket edin.

diazyme 256 probiyotik için iyidir hem ucuz hem iyi fazlasıyla iş görür.

Eğer mamayı severek ve çok miktarda yiyorsa her gün vermeyin, hayvanlar yağ bağlamaya başlar. Probiyotigi her gün verseniz de olur. Herhangi bir marka olabilir, bütçenize göre hareket edin.
Yumurtalı yavrulu Takımlara da mı hergün vermeyeyim

Yavru besleme işi ayrı. Onların desteklenmesi lazım. Yavru bakmayan takımlara gerek yok, aşırı protein yüklemesi başta gut hastalığı olmak üzere sıkıntılar çıkarabilir

Yavru besleme işi ayrı. Onların desteklenmesi lazım. Yavru bakmayan takımlara gerek yok, aşırı protein yüklemesi başta gut hastalığı olmak üzere sıkıntılar çıkarabilir
Teşekkür ederim her gün probiyotik vermek yerine 1 gün probiyotik 1 gün normal su versem sıkıntı olmaz dimi

Her gün verebilirsiniz derken, her gün verilse bile sorun olmaz demek istedim. Ayda bir defa 7 gün aralıksız olabilir, iki veya üç günde bir olabilir. Nihayetinde ilaç değil sadece sindirim sistemi için bir destek

Bugün veterinerden bunu aldım ve mercimek tanesi kadar at suyuna dedi. Kuşların vitamini var avilin. Bir de bazen sirke koyuyorum sularına. Bir haftaya yayılacak şekilde bu saydıklarımın hangilerini hangi günler vermeliyim? Pazartesi sirke, perşembe vitamin, pazar probiyotik uygun mu?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 47
Bugün veterinerden bunu aldım ve mercimek tanesi kadar at suyuna dedi. Kuşların vitamini var avilin. Bir de bazen sirke koyuyorum sularına. Bir haftaya yayılacak şekilde bu saydıklarımın hangilerini hangi günler vermeliyim? Pazartesi sirke, perşembe vitamin, pazar probiyotik uygun mu?
Bu fotoğraftaki de vitamin. Sirke vermeyi bir müddet bırakın vücut dinlensin. Pazartesi, salı bu(suyu tazeleyerek), cuma probiyotik gibi bir düzenlemeye gidebilirsiniz. Kalan günler normal su. Sürekli takviyelerle kuşu yormayın ama. Vitamini ve probiyotiği aralıklarla kullanın. Bir hafta mesela her şeye ara verip tüm hafta normal su verin. Doğal vitamin ve mineral kaynakları olan sebze meyveleri rutin haline getirin. Her gün verin.

Bu fotoğraftaki de vitamin. Sirke vermeyi bir müddet bırakın vücut dinlensin. Pazartesi, salı bu(suyu tazeleyerek), cuma probiyotik gibi bir düzenlemeye gidebilirsiniz. Kalan günler normal su. Sürekli takviyelerle kuşu yormayın ama. Vitamini ve probiyotiği aralıklarla kullanın. Bir hafta mesela her şeye ara verip tüm hafta normal su verin. Doğal vitamin ve mineral kaynakları olan sebze meyveleri rutin haline getirin. Her gün verin.

Sinidimlerini düzenlesin diye probiyotik istedim adam bunu verdi ama :confused:

Sinidimlerini düzenlesin diye probiyotik istedim adam bunu verdi ama :confused:
İçinde probiyotik de varmış vitamin de mineral ve aminoasitler de. Karışıkmış yani. Üstünde vit yazınca vitamin dedim:) İçeriğinde vitamin olduğu artı olarak suya vitamin damlatmanız bence fazla olabilir. Bununla beraber taze meyve sebze ile doğal vitaminini karşılasın.

Bu akşam probiyotiği sularına kattım ve erkek kuşum sonrasında sıvı dışkı yapmış. (Tamamı sıvı değildi ama) İlk kez verdiğimde bu durumun olması normal midir? Vücutlarının ilaca alışma süreci falan yani?

Bu akşam probiyotiği sularına kattım ve erkek kuşum sonrasında sıvı dışkı yapmış. (Tamamı sıvı değildi ama) İlk kez verdiğimde bu durumun olması normal midir? Vücutlarının ilaca alışma süreci falan yani?
Fotoğraf ekler misiniz? Probyotikten dolayı olabilir fakat gözlem yapın uzun süreli olursa başka ihtimaller söz konusu olabilir.

Tam o an silmiştim. Sonrasında bir daha görmedim aynı şekilde dışkı. Sabahleyin bakarım artık. :rolleyes: