Karadeniz Pet

Sadece Yem ile Beslenen Kuş

Evasu

Yeni Üye
Merhaba Aralık ayından beri bizimle olan kuşumuz Pofuduk yem dışında başka hiçbir şey yemiyor . Kum olan yemliğe yaklaşmıyor bile. Yeminin içine kum karıştırıyorum. Bunun dışında verdiğimiz hiçbir gıdaya gagasını dahi değdirmiyor. Sağlıklı bir kuş ama diğer gıdalardan da vitamin alması onun için iyi olacaktır diye düşünüyorum. Ama ne yaptıysak hiçbir şeyi yediremedik. Koca kağıtları kemiriyor ama minicik peynir parçasından korkuyor . Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.

Ekli dosyalar

• EA787C01-E3B3-4517-A576-79407D19F600.jpeg
    EA787C01-E3B3-4517-A576-79407D19F600.jpeg
    503.2 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Merhaba Aralık ayından beri bizimle olan kuşumuz Pofuduk yem dışında başka hiçbir şey yemiyor . Kum olan yemliğe yaklaşmıyor bile. Yeminin içine kum karıştırıyorum. Bunun dışında verdiğimiz hiçbir gıdaya gagasını dahi değdirmiyor. Sağlıklı bir kuş ama diğer gıdalardan da vitamin alması onun için iyi olacaktır diye düşünüyorum. Ama ne yaptıysak hiçbir şeyi yediremedik. Koca kağıtları kemiriyor ama minicik peynir parçasından korkuyor . Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.

Sebzeleri ve meyveleri ufak ufak doğrayın/rendeleyin mama kabında verin o şekilde yiyebilir. Onun dışında powermax mama tavsiye ederim. Eğer hiç birşey yediremiyorsanız güzel bir vitamin alıp düzenli kullanın :)

Bu arada kuşlara peynir verilmez zararlıdır laktoz içerir...

Son düzenleme:
Peyniri örnek olarak verdim ☺ Elimize geçeni deniyoruz gagasını dahi değdirmiyor. Önerebileceğiniz bir vitamin var mı? Suyuna avisol damla kullanıyorum, yem olarak vitakraft yiyor.

Dediğim gibi sebze meyveleri mama yapıp verin yemesede sürekli kafese koyunki alışsın. İllaki tadına bakıcak ;) Avisol pek etkili değil tavsiye etmem. Onun yerine daha kaliteli bir vitamin kullanın. Polivit olabilir yada daha farklı ürün tavsiyeleri var forumda aratırsanız bulursunuz. Yemide değiştirmenizi önericem O yemin %90'ı sarı darıdır ve katkılı bir yemdir tatlandırıcı aroma vardır. Garden mix (sade meyvesiz balsız) tavsiye ederim...

Peyniri örnek olarak verdim ☺ Elimize geçeni deniyoruz gagasını dahi değdirmiyor. Önerebileceğiniz bir vitamin var mı? Suyuna avisol damla kullanıyorum, yem olarak vitakraft yiyor.

Röhnfried Gervit-W vitamin olarak.

Dediğim gibi sebze meyveleri mama yapıp verin yemesede sürekli kafese koyunki alışsın. İllaki tadına bakıcak ;) Avisol pek etkili değil tavsiye etmem. Onun yerine daha kaliteli bir vitamin kullanın. Polivit olabilir yada daha farklı ürün tavsiyeleri var forumda aratırsanız bulursunuz. Yemide değiştirmenizi önericem O yemin %90'ı sarı darıdır ve katkılı bir yemdir tatlandırıcı aroma vardır. Garden mix (sade meyvesiz balsız) tavsiye ederim...

38fa9c46245988070ed2102b7e0bfac0.jpg

a07ec5e924e1c41211621d0593c327f9.jpg

Garden mixi almayı düşünüyorum ama diğerini önerir misiniz? Ve vitamin olarakta ne almalıyım sizce?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

38fa9c46245988070ed2102b7e0bfac0.jpg

a07ec5e924e1c41211621d0593c327f9.jpg

Garden mixi almayı düşünüyorum ama diğerini önerir misiniz? Ve vitamin olarakta ne almalıyım sizce?

Garden Mix kesinlikle diğeri market ürünü kalitesiz. Vitamin olarak Röhnfried Gervit-w

Garden mix pembe olanı alın. Gold vings, Quik, jungle aynı firmanın ve üçünüde önermiyorum...

Teşekkürler kargosu ücretsiz bir şekilde nereden temin edebilirim baktım da bulamadım [emoji28]

Bu ara garden mix de sarı darıyı çoğalttı sanırım,aldığım 2.pakette baya yüksek oranı.Maşallah dediğimiz kırk gün durumu olmaz inşallah :)

Bu ara garden mix de sarı darıyı çoğalttı sanırım,aldığım 2.pakette baya yüksek oranı.Maşallah dediğimiz kırk gün durumu olmaz inşallah :)

Olabilir yapıcak bişey yok şuanda ufak paket olarak en iyisi bu. He kuşu fazla olanlara bravo 302 tavsiye ederim en düşün 5 kiloluk satılıyor oda.

Garden mix içeriği şu sıralar çok değişiyor yulaf oranı çok fazla olabiliyor yada bildiğiniz sarı darı çıkabiliyor. Ürünleri toplu haznede karıştırıp paketlere böldükleri için çok sorun çıkıyor oysa paket içeriğine göre hazırlansa böyle sorunlar olmaz aksi taktirde paket içeriğinde yazanlar ile içerik birbirini tutmuyor.

Geri