Karadeniz Pet

Çok sık ve yeşil kısmı olmadan dışkılama

LİMON<3EGE

Meraklı Üye
İyi aksamlar, 1.5 yaşındaki dişi muhabbet kuşum 3 gündür falan yeşil kısmı olmadan sürekli yani 2 dk da bir bile olabiliyor bazen dışkılıyor. Bugün biraz durgundu da. Sürekli gittiği bir yer var oranın fotosunu yüklüyorum bu kurumuş halı sürekli bu şekilde yeşil kısmı olmadan dışkılıyor. Baazen 2 dk da 1 bile oluyor ne yapmalıyım lütfen yardım edin 😣

Ekli dosyalar

• IMG_20211223_212723.jpg
    IMG_20211223_212723.jpg
    298.2 KB · Görüntüleme: 21
hocam geçmiş olsun. genelde yem yemeyen aç bir kuş böyle dışkılar. zehirlenme durumlarında da yem yemiyorlar ve halsiz oluyorlar. kuşunuz yem yiyor mu kontrol edin. dışarıda çok sık vakit geçiriyor ise aç kalıyor olabilir.

hocam geçmiş olsun. genelde yem yemeyen aç bir kuş böyle dışkılar. zehirlenme durumlarında da yem yemiyorlar ve halsiz oluyorlar. kuşunuz yem yiyor mu kontrol edin. dışarıda çok sık vakit geçiriyor ise aç kalıyor olabilir.
Yem yiyor, dışarıda çok sık kalıyor evet, teşekkür ediyorum

eğer dışardayken yeteri kadar yem yiyorsa ve dışkılar böyle ise tekrar bakalım ama kafese koyduğunuzda dışkılar düzeliyorsa dediğim gibi dışarıdayken aç kalıyordurç

Merhabalar 25 aralık 2021 de yazmışım, durum hala böyle 1 sene geçmiş hep sulu yapıyor hala böyle hiç değişmedi, yapısı bu şekilde olabilir mi

Merhabalar 25 aralık 2021 de yazmışım, durum hala böyle 1 sene geçmiş hep sulu yapıyor hala böyle hiç değişmedi, yapısı bu şekilde olabilir mi
Normal bir durum değil. Gün içinde yem dışında ne tüketiyor? Meyve-sebze tüketme sıklığı nedir? Enerjisi, keyfi nasıl oluyor? Sürekli stres altında mı? Dal darı ve multi vitamin ve probiyotik veriyor musunuz? Ortam sıcaklığı nasıl? Bu soruların yanıtlarını verirseniz belki daha da netleşir.

Normal bir durum değil. Gün içinde yem dışında ne tüketiyor? Meyve-sebze tüketme sıklığı nedir? Enerjisi, keyfi nasıl oluyor? Sürekli stres altında mı? Dal darı ve multi vitamin ve probiyotik veriyor musunuz? Ortam sıcaklığı nasıl? Bu soruların yanıtlarını verirseniz belki daha da netleşir.
Bizim yediğimiz şeyleri çok küçük veriyoruz, meyve sebze fazla yemiyor, stres altında değil gayet mutlu, dal darı veriyoruz ama vitamin ve probiyotik kullanmıyoruz, kaloriferli ev 20-25 derece, enerjisi keyfi dönem dönem düşse de genelde iyi

Bizim yediğimiz şeyleri çok küçük veriyoruz, meyve sebze fazla yemiyor, stres altında değil gayet mutlu, dal darı veriyoruz ama vitamin ve probiyotik kullanmıyoruz, kaloriferli ev 20-25 derece, enerjisi keyfi dönem dönem düşse de genelde iyi
Özellikle probiyotik ile desteklemenizi öneririm. Entrobac marka iyidir. Bölünmüş olarak satın alabilirsiniz. Yem dışında bir şey yemese iyi olur bir müddet. Dal darı, probiyotik ve vitamin ile destekleyin. Şimdilik enerjik duruyor ama bağırsak florası bozulmuş belliki, zamanla geriye dönülmez sonuçlar doğurabilir diye düşünüyorum.

Geri