Karadeniz Pet

Halsizlik ishal ve yem kusması var ölecek mi

İremcvhr

Yeni Üye
Merhaba kuşum çok konuşkan bir kuştu kafes dışında zaman geçirirdi fakat şuan uçsa bile çarpıyor ishal yem kusuyor ve hiç sesi çıkmıyor yardımcı olabilir misiniz?

Yem yiyor mu, son günlerde yem harici birşeyler yedi mi, kullandığınız ilaç takviye vs var mı dışkı ve kuşun fotoğrafını paylaşır mısınız

Hayır herhangi bir takviye kullanmıyorum farklı birşeyde yemedi dosya çok büyük diyor fotoğraf ekleyemiyorum

Yem yiyor mu, son günlerde yem harici birşeyler yedi mi, kullandığınız ilaç takviye vs var mı dışkı ve kuşun fotoğrafını paylaşır mısınız
Hayır yok farklı birşeyde yemedi dosya boyutu büyük dediği için fotoğraf ekleyemedim

Kusması kokuyor mu fotoğraf boyutunu küçültüp ya da ekran resmi çekip tekrar yüklemeyi deneyin

Kuşun ve dışkının fotoğrafı olsa daha net birşey söylenebilir. Hangi ildesiniz veteriner imkanı yok mu?
Kuşunuz kaç gram, çarpıyorsa uçması için zorlamayın dinlensin, kafeste grit kum bulunuyor mu yoksa temin etmelisiniz. Entrobac probiyotik verseniz biraz dışkı düzelir . Bu da yoksa kekik çayı yapın en azından sindirimine iyi gelecektir

Kokulu kusma mantarı akla getiriyor

Ekleyebildim

Ekli dosyalar

• IMG_6243-min.jpeg
    IMG_6243-min.jpeg
    419.1 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_6244-min.jpeg
    IMG_6244-min.jpeg
    691.7 KB · Görüntüleme: 21
Dışkının rengi ve yapısı anormal gözüküyor. Cere üstü tüylerdeni renk değişimi de bir solunum problemi olduğunu düşünüyorum. Plastik tünekleri ve aynayı çıkaralım. Ahşap tünek kullanalım

Tamam önerebileceğiniz başka birşey var mı? Henüz 3 yaşında

Gördüğüm kadarıyla kafes tabanında kusmada mevcut kuş hasta. Elektrolit takviyesi yapın . Daha sonrasında probiyotik takviyesi yapın düzenli olarak . Mantar mevcutsa ilaç kullanmanız gerekecek . Tedaviye en kısa zamanda baslamalısınız. Mama hazırlayın dal darı aspur ve yulaf takviyesi yapın. Hastalık ileri derecede durmaktadır. İşallah toparlar.

Geri