Karadeniz Pet

Kuşa ne zaman yem yedirilmeli?

Cangsyener

Yeni Üye
Ölmek üzere olan bir kuşa kafes dibinde çırpınan bir kuşa, o an elimize alıp su veya yem yedirsek işe yarar mı?

Elden ayaktan kesilmediği zaman mı yem yedirmemiz lazım?

Genelde ölmeden hemen önce çırpınırlar.
İştahtan kesildiği anda besleyin.
Ben geç kaldım kendisi yemeye başlar diye vitamin vermeye başladım. Düzelemedi halsiz düştü. Ayakları ve boynu tutmamaya başladı. İshaldi. 17 saat kafes dibinde can çekişti. O an elime alıp beslemek istedim ama kendisi istemiyordu artık ölmek istiyordu sizce zorlada beslemem mi gerekiyordu?

Ben geç kaldım kendisi yemeye başlar diye vitamin vermeye başladım. Düzelemedi halsiz düştü. Ayakları ve boynu tutmamaya başladı. İshaldi. 17 saat kafes dibinde can çekişti. O an elime alıp beslemek istedim ama kendisi istemiyordu artık ölmek istiyordu sizce zorlada beslemem mi gerekiyordu?
Beslenseydi günü kurtarırdı, belki yaşam süresini biraz daha arttırır veterinere gidebilirdi. Ama garanti değil tabi yani çırpınan kuş beslense bile ölebilirdi. Elle besleme aparatınız olmadan hasta kuş beslenmez zaten. Başınız sağolsun

Beslenseydi günü kurtarırdı, belki yaşam süresini biraz daha arttırır veterinere gidebilirdi. Ama garanti değil tabi yani çırpınan kuş beslense bile ölebilirdi. Elle besleme aparatınız olmadan hasta kuş beslenmez zaten. Başınız sağolsun
Veterinere götürdük şırıngayla antibiyotik verdi, getirdim eve ondan 1 saat sonra açlıktan halsiz düştü ve ayakları boynu tutmamaya başladı. bildiğiniz karnı üstünde ölmeye çalışıyordu , yavru olduğu için kalbi zorlandı durmakta. panic atak bütün gece panic atak geçirdi. Gece ölmedi ölmedi sabah benim yanımda öldü keşke görmeseydim diyorum o görüntüleri son bir bakışı var bana unutamıyorum neyse olan oldu çok teşekkür ederim

Geri