Karadeniz Pet

eucagan

Meraklı Üye
arkadaşlar kuşum 1-2 saattir kanadını aralayıp şiddetli şekilde titriyor ötmüyor normalde çok sevecen hareketli bir kuş kafeste olduğu yerde sadece titriyor birde eşi var aynı kafeste bugün onlar salıkken kafesin tüneklerini vs her şeyini söküp temizledim aynı şekilde geri taktım ondan olabilir mi bir şey olmasından korkuyorum yardım edin eşinde sorun yok sadece bir kuşum böyle titrerkende gözleri hep kapalı sürekli uyku halinde 2 saattir.

Videosunu ve yeni yapılmış dışkısını ekler misiniz? Bu saate kadar beslendi mi?
merhaba yeme içmede sorun yok yem yiyor arada fakat saatler oldu beslenme dışında tünekte titreyerek duruyor sadece dışkısı ise su gibi akrabalarımdan kuşlarla ilgili olan biriyle görüştüm vitaform isimli bir ilaç önerdi bana ama bu saatte hiç bir yerde bulamadım sabaha kadar dayanır mı kuşum? video hemen çekip göndereceğim.

şuan çok daha azalmış durumda videodan anlayacağınız üzere ama şimdiye kadar çok şiddetli titriyordu yine forumlardan başka birinin paylaştığı bir video buldum onuda ekliyorum oradaki gibi hatta biraz daha şiddetliydi ve konuştuğum kuştan anlayan kişiler antibiyotik vermelisin falan dedi bilmiyorum ben hiç hastalıklardan anlamam yardımcı olun lütfen.

video için yer yetersiz kalmış yüklenememiş özür dilerim nasıl hallederim bilmiyorum ama anlatmam gerekirse kanatları hafif açık duruyor ve kuyruğuyla birlikte kanatları şiddetli şekilde titriyor, gözlerini şiddetli ses duymadığı sürece açmıyor halsiz görünüyor birkaç saat önce elimde ıslıklar çalan kuş ne hale geldi antibiyotik falan mı vermem lazım veterinerler yardımcı olamadı olabilecek olan bir yer var oda çok uzakta siz ne önerirsiniz özür dilerim video atamadım

video için yer yetersiz kalmış yüklenememiş özür dilerim nasıl hallederim bilmiyorum ama anlatmam gerekirse kanatları hafif açık duruyor ve kuyruğuyla birlikte kanatları şiddetli şekilde titriyor, gözlerini şiddetli ses duymadığı sürece açmıyor halsiz görünüyor birkaç saat önce elimde ıslıklar çalan kuş ne hale geldi antibiyotik falan mı vermem lazım veterinerler yardımcı olamadı olabilecek olan bir yer var oda çok uzakta siz ne önerirsiniz özür dilerim video atamadım
Streamable.com a yükleyip linkini buraya atabilirsiniz. Dışkıları nasıl?

Streamable.com a yükleyip linkini buraya atabilirsiniz. Dışkıları nasıl?
biri kendi kuşum diğeride başka forumdan bulduğum o videodaki gibiydi benim kuşumda saatlerdir yeni yeni biraz azalmış gibi ama hala titreme var dışkı içinde fotoğraf ekleyemiyorum boyut büyük diyor dediğiniz siteye fotoğraf eklenmiyor ama dışkıları iki kuşumunda ishal hatta durduğu tüneğin altı su akmış gibi kağıt ıpıslak cevabınızı bekliyorum

biri kendi kuşum diğeride başka forumdan bulduğum o videodaki gibiydi benim kuşumda saatlerdir yeni yeni biraz azalmış gibi ama hala titreme var dışkı içinde fotoğraf ekleyemiyorum boyut büyük diyor dediğiniz siteye fotoğraf eklenmiyor ama dışkıları iki kuşumunda ishal hatta durduğu tüneğin altı su akmış gibi kağıt ıpıslak cevabınızı bekliyorum
Kuşları ayırmanızı ayırınız.
Kuşun neyi var bu belirtilerle anlamamız çok zor.
Şu an uykulu ve kabarık olması titremeninde ötesinde bir durum olduğunu gösteriyor.
İlk videodaki titreme durumu için ise med tollyamin forte önerebilirdim. Onu kullanıp gözlemlenebilirdi, zararı olmayan olursa faydası olacak bir ürün.
Ama dediğim gibi şu an titreme ötesinde başka hastalığı var gibi. Zira ikinci videoda titreme vs göremedim. Dışkısı su gibiyse oldukça su kaybetmiş demektir. Elektrolit takviyesi yapılsa iyi olurdu. Antibiyotik ise neyi olduğunu öğrenmeden kullanmanızı öneremem.
Yem en son ne zaman yedi? Yakın zamanda beslenmiş olması çok önemli. Probiyotik varsa onu koyun içiyorsa içsin

Şu an uykulu ve kabarık olması titremeninde ötesinde bir durum olduğunu gösteriyor.
İlk videodaki titreme durumu için ise med tollyamin forte önerebilirdim. Onu kullanıp gözlemlenebilirdi, zararı olmayan olursa faydası olacak bir ürün.
Ama dediğim gibi şu an titreme ötesinde başka hastalığı var gibi. Zira ikinci videoda titreme vs göremedim. Dışkısı su gibiyse oldukça su kaybetmiş demektir. Elektrolit takviyesi yapılsa iyi olurdu. Antibiyotik ise neyi olduğunu öğrenmeden kullanmanızı öneremem.
Yem en son ne zaman yedi? Yakın zamanda beslenmiş olması çok önemli. Probiyotik varsa onu koyun içiyorsa içsin
sularında multivitamin var üstlerini örtmeden yani 2-3 saat kadar önce yem yiyip su içip tüneğe geri gitti bu akşama kadar hiç bir sorunu yoktu ishal bile değildi saat 7-8 gibi farkettim ki titriyor hiç durmadan arşarırdım veteriner petshop aradım nöbet geçiriyor dedi çoğu kalsiyum eksikliği olabilirmiş fakat kafeste kalamar kemiği mineral blok hepsi var tek neden soğuk olabilir ben camı odanın öbür tarafına doğru hafif aralamıştım onlarda ben içerideyken camın tam önündeki masaya konmuşlar orada rüzgar çarptı sanırım dediğiniz ilaçları nereden temin ederim nasıl kullanırım kuşumun durumu çok mu kötü videolar konusunda yeşil kuş olan videoyı farklı forumdan aldım başkası paylaşmış benim kuşumda aynı oradaki yeşilli kuş gibi tir tir titriyodu size video çektiğim vakit ancak biraz sakinleşmişti şuan hala titreme var ama ilk hali gibi değil hafif geçti siz ne önerirsiniz sonuç olarak

merhaba birkaç petshop dolaştım hepsi a vitamini vermemi ve portakal vs. vererek c vitaminiyle desteklememi söylediler doğru bir öneribmi a vitamini aldım şuan

merhaba birkaç petshop dolaştım hepsi a vitamini vermemi ve portakal vs. vererek c vitaminiyle desteklememi söylediler doğru bir öneribmi a vitamini aldım şuan
A vitamini olabilir ama portakalı fazla vermenizi tavsiye etmem. Portakal kusmaya sebebiyet verebiliyor asitli olduğundan. Zaten bu mevsimde bulmanız zor

A vitamini olabilir ama portakalı fazla vermenizi tavsiye etmem. Portakal kusmaya sebebiyet verebiliyor asitli olduğundan. Zaten bu mevsimde bulmanız zor
sanırım aldığım vitamin a vitamini, portakal verdim ama çok yemeden aldım geri sizin gibi düşünüp patates haşlayıp verdim çok az yedi kafesinde duruyor hala belki yer diye sizce bu durumda ölme ihtimali var mıdır kuşumun düne göre titremesi geçti çok hafif arada oluyor sabah saldım biraz uçtu kafama elime falan geldi sonra geri gitti o zamandan beridir ötmüyor öyle duruyor uyukluyor iştahında sorun yok

Geri