Karadeniz Pet

Kuşum oyuncağının karşısında garip davranıyor

Rumisim

Yeni Üye
merhaba. Kuşum erkek ve 3.5 aylık diyebilirim. Kafesine üstünde göz ağız figürü olan avokadolu bi süs koydum. Git gide garip davranmaya başladı. Saatlerce onun karşısında konuşuyor. Kafasını sallıyor. Ona dokununca sinirleniyor. Oyuncağı çıkarmalı mıyım? 1 aydır falan görüyor onun için kötü olur mu? Çift almak istemiyorum bakımını tam üstlenememekten korktuğum için. Yardımcı olur musunuz? Bilgisi olan varsa sevinirim

Sorun yok oynasın, eş almanıza gerek yok :)
Gayet sağlıklı olduğunu gösteriyor, kuşunuz oyuncağına kur yapıyor. Zamanla oyuncağına kusma davranışı yapabilir. Kustuğu yemleri tekrar geri yememesine dikkat edin. Oyuncağını sık sık yıkayın hiçbir sorun olmaz

Sorun yok oynasın, eş almanıza gerek yok :)
Gayet sağlıklı olduğunu gösteriyor, kuşunuz oyuncağına kur yapıyor. Zamanla oyuncağına kusma davranışı yapabilir. Kustuğu yemleri tekrar geri yememesine dikkat edin. Oyuncağını sık sık yıkayın hiçbir sorun olmaz
Çok teşekkür ederim ☺️ Peki oyuncağı yıkamak için çıkarmam onu kötü etkiler mi acaba ne zaman çıkarıp yıkamalıyım

Çok teşekkür ederim ☺️ Peki oyuncağı yıkamak için çıkarmam onu kötü etkiler mi acaba ne zaman çıkarıp yıkamalıyım
Hayır kötü etkilemez. Yıkamamanız onu daha kötü ettiler hatta. Kirlendiğini düşündüğünüz vakit yıkayabilirsiniz. Kontrol ettiğinizde zaten salya, yem kalıntıları vs olabiliyor, en kötü iyi ihtimalle toz olur. Ona göre yıkarsınız :)

Ben kuşum oyuncağına aşırı kusmaya başladığında onun sağlığı için oyuncaklarını bir müddet çıkartıyorum sonra geri takıyorum. Böyle şeylere alıştırırsanız hiç etkilenmez. Etkilense de kendi bilir, hasta olmasındansa etkilenmesi daha iyi 🥲

Geri