Karadeniz Pet

Kuşumun ayağı incindi

abiporkul

Yeni Üye
kuşum sol ayağını hareket ettiremiyor, uctuktan sonra bir yere konarken düşüyor hemen ya da kafeste sopasina tutunamayip düşüyor, yanında sürükler gibi yürüyor. Veteriner incinmistir bir şeyi yok diyip yolladı, bir vitamin yazdı. Şimdi de şu şekilde tiki oluştu 2 gündür böyle önce kursak mantarı yüzünden acı çektiğini düşünmüştüm ama değil gibi. Evde kas gevşetici kremler var ama onlar kullanılmaz kuşa diye düşünüyorum. Hametan krem voltaren krem var. Mantar tedavisi için götürdüğüm için tekrardan veterinere götürecek param kalmadı öğrenci olduğum için . Bilgisi olan varsa

Kuşun yeni yapılmış dışkısını atın bir bakalım. Ayağına fiziksel bir darbe aldı mı yoksa durup dururken mi bu şekilde oldu?
Kursak mantarı tedavisi devam ediyor mu, bittiyse kaç gün oldu biteli? Ek olarak takviye herhangi bir ürün vitamin, probiyotik kullanıyor musunuz?
Son olarak kuş ayağıyla parmağınızı ya da tüneği kavrayabiliyor mu?

Kuşun yeni yapılmış dışkısını atın bir bakalım. Ayağına fiziksel bir darbe aldı mı yoksa durup dururken mi bu şekilde oldu?
Kursak mantarı tedavisi devam ediyor mu, bittiyse kaç gün oldu biteli? Ek olarak takviye herhangi bir ürün vitamin, probiyotik kullanıyor musunuz?
Şimdilik uyuyor yeni yapılmış yok ama simdi daha iyi dışkısı görünürde bir sorun yok gibi belki biraz kuru olması dışında, birkaç gün önce ishaldi. Kalçasında enfeksiyon var sanırım kurumuş dışkı var islatmaya çalıştık kulak çöpüyle ama yapışmış gibi duruyor zorlamak da istemedik canı acır diye. Eskisinden daha az dışkı yapıyor gibi geldi bir de bize.Gördüğüm herhangi bir darbesi olmadı. Ama arkadaşım laptobu kapatırken sanırım ayağının kaldığını ufak bir bagirdigini söyledi ama hemen geri açtığını söyledi. Bir ara tülden çıkmaya çalışırken hatırlıyorum ama ondan önce de ayağında bir tutmada zorluk vardı. Kursak mantarı tedavisi için daha yeni başladık. İlk üç gün probiyotik verdik şimdi vitamin ve mantar ilacı karışık bir karışım vermemizi söyledi veteriner. 15 günlük bir tedaviymis. Veterinere goturdugumuzde kavramada herhangi bir zorluk yaşamiyordu ama şimdi daha da zorlanmaya başladı kafesindeki yemleri yemek için çıkarken bile zorlanıyor bazen o yüzden yere koydum suyunu da yemini de zorlamasin diye.

Bir de suya karıştırıyoruz ama çok fazla su içen bir kuş değil ne yapmamızı tavsiye edersiniz.

Kuşlar suyu gün içinde çok tüketmezler zaten. İhtiyacı kadar tüketir. Ortam sıcaklığını bir tık arttırın suyu daha çok içer ama kuşu bunaltmayın tabi. Tikine istinaden ve ayağıda fiziksel bir darbeyle olmadıysa ben devit3 önerecektim. Ancak bu aşamada hali hazırda ilaç tüketirken ve bir tedavi süreci içerisindeyken yeni bir şey kullanamazsınız. Ancak kavrama yapabiliyorsa ve leptop kapağından hemen sonra olduysa incinmiştir. Umarım daha ileri bir boyutu yoktur. Röntgen çekilirse daha doğru olur.

Geri