Karadeniz Pet

Kuşumun ayağı kesildi.

ahmettarikkaya

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşumun bileziğini çıkartırken bilezik yanlışlıkla ayağını kesti. Ve biraz fazla sıkı tuttuğumuz için sanırım ayağını incitmişiz. Ayağına kesinlikle basamıyor daha önce de bir kaç defa ayağı incinmişti lakin bu kadar değildi veterinere götürdük veteriner bize krem ve dezenfektan verdi. Ben yine de buraya sormak istedim. Ayrıca dışkısı da hiç normal değil çok fazla büyük ve çok sulu yapıyor. Yemek yemeyi de 1/4üne düşürdü neredeyse hiç yem yemiyor zorla yediriyoruz suyunu da zorla içiriyoruz. Ve gün içinde sürekli aşağıdaki fotoğraftaki gibi yatıyor hiç hareket etmiyor bazen korkup uçuyor etrafta fakat hiç bir yere konamıyor genellikle yere konuyor biz de alıp tekrar yerine koyuyoruz. Olay dün gerçekleşti dün akşam saat 6'ya doğru gerçekleşti olay. buraya bir sormak istiyorum durumunu biz tekrardan veterinere götürmek istiyoruz. Bu arada İstanbul Avrupa yakasında tanıdığınız bildiğiniz veteriner varsa eğer iletişim bilgilerini verirseniz çok mutlu oluruz. İlgilenen arkadaşlara teşekkürler. Fotoğraflar ektedir.

Dışkı.jpg Ayağındaki yara.jpg Duruşu.jpg

Bir fotoğraf daha eklemek istiyorum. Bu da yandan görüntüsü görmüş olduğunuz gibi sol ayağının üstüne basamıyor.

WhatsApp Görsel 2023-05-04 saat 13.54.41.jpg

Merhaba, geçmiş olsun.
Son durum nedir? Veterinere gidildi mi ya da herhangi bir ürün kullanıldı mı?
Veterinere tekrar gittik içindeki iltihabı boşalttı. Biz terramycin ve dezenfektan tedavisine devam ediyoruz fakat boşaltılmasına rağmen yine aynı duruma geldi şu an merhemini sürdük dinleniyor. Yemleme durumu biraz olsun toparladı fakat dışkısı çok kötü durumda yine fotoğrafta görüldüğü gibi sulu yapıyor bol bol su içirmeye çalışıyoruz havuç veriyoruz yem veriyoruz çok fazla yormamaya çalışıyoruz. Fakat dediğim gibi çok çok az toparlanmaya başladı yem yememesinin sebebinin ağrı olduğunu söyledi doktor bize. Ama dışkısı bence kesinlikle kötü durumda fotoğrafta görüldüğü gibi herhangi bir değişim yok. Biz elimizle yedirdiğimiz için yemini sayıyoruz normalde normalde yediğinin 8/1, 8/2 kadarını falan yiyor.

Veterinere tekrar gittik içindeki iltihabı boşalttı. Biz terramycin ve dezenfektan tedavisine devam ediyoruz fakat boşaltılmasına rağmen yine aynı duruma geldi şu an merhemini sürdük dinleniyor. Yemleme durumu biraz olsun toparladı fakat dışkısı çok kötü durumda yine fotoğrafta görüldüğü gibi sulu yapıyor bol bol su içirmeye çalışıyoruz havuç veriyoruz yem veriyoruz çok fazla yormamaya çalışıyoruz. Fakat dediğim gibi çok çok az toparlanmaya başladı yem yememesinin sebebinin ağrı olduğunu söyledi doktor bize. Ama dışkısı bence kesinlikle kötü durumda fotoğrafta görüldüğü gibi herhangi bir değişim yok. Biz elimizle yedirdiğimiz için yemini sayıyoruz normalde normalde yediğinin 8/1, 8/2 kadarını falan yiyor.
Kursak beslemesi yapabilir misiniz? Biraz sancılıdır. Ancak yapabilirseniz kuşa faydalı olur.

Kursak beslemesi yapabilir misiniz? Biraz sancılıdır. Ancak yapabilirseniz kuşa faydalı olur.
Açık konuşayım hiç bilmediğimiz bir yöntem bence hiç denemeyelim. Biz sadece iyi olup olamayacağını öğrenmek istiyoruz kuşumuz zaten genellikle sessiz sakindir ses olmadığı sürece ötmez kafesine çok düşkündür günün büyük bir bölümünü kafesinde oturarak geçirir. Lakin son zamanlarda çok güçsüz ayağındaki yara sanki veba gibi kesinlikle üstüne basamıyor ona hazırladığımız yumuşak zeminde yatıyor gün boyu biz sadece iyileşmesini istiyoruz elimizden geleni yapıyoruz ama kimse bize kesin bir bilgi vermiyor veterinere götürdük bize 20 25 gün sürer dedi başka bir veterinere whatsapp üzerinden sorduk pododermatit olduğunu söyledi bize, biraz araştırma yaptım tedavi yöntemlerinin çok kısıtlı olduğunu gördüm ne yapacağımızı bilmiyoruz elimiz kolumuz bağlı elimizden geleni de yaptık. Şu an dezenfektan spreyiyle beraber terramycin kullanıyoruz bu gün düne göre bir tık daha iyi gibi duruyor artık zamana bıraktık bakalım nolucak durumuna göre tekrar veterinere götürüp götüremeyeceğimize karar vereceğiz.

Geri