Karadeniz Pet

kuşumun üstüne melodika düştü halsiz

hilruddy

Yeni Üye
oynarken bi tane dolabın arkasına düşmüş, kardeşim dolabı çekcem diye üstündeki melodikayı görmemiş. melodika da düşmüş. üstüne gelmiş o da. kanadını hafif havaya kaldırıyo. kuyruk kısmındaki çok az kan var. halsiz ve kabarık. uçabiliyor. ama çok yorgun. ve titriyordu. canı pek bir şey istemiyor. ne yapmalıyız lütfen yardım edin.

IMG_20230529_234042-min.jpgIMG_20230529_234103-min.jpg
IMG_20230529_234042-min.jpg
IMG_20230529_234103-min.jpg

Aktif kanaması yoksa evde yapılacak pek bir şey yok. Stresini alması ve bağışıklığı için probiyotik varsa suluğuna koyun.
İç organlarının, iskeletinin zarar görmüş ihtimaline karşı ya da iç kanamaya karşı mutlaka veteriner görmeli.
Dışkıda kan, anormallik değişiklik var mı diye takipte olun. Bunlar dışında dediğim gibi evde yapılacak pek bir şey yoktur.

Aktif kanaması yoksa evde yapılacak pek bir şey yok. Stresini alması ve bağışıklığı için probiyotik varsa suluğuna koyun.
İç organlarının, iskeletinin zarar görmüş ihtimaline karşı ya da iç kanamaya karşı mutlaka veteriner görmeli.
Dışkıda kan, anormallik değişiklik var mı diye takipte olun. Bunlar dışında dediğim gibi evde yapılacak pek bir şey yoktur.
çok teşekkürler

Bir iki gün durgun, sessiz olması beklenen bir şey. Korku, travma sebepli...

Rica ederim, geçmiş olsun
merhaba bugün bir veterinere götürdüm ama kanatlı veterineri değildi çünkü yaşadığım yerde yok. veteriner kanatlarını açıp baktı sol kanadı kızarmış görünüyordu. eliyle baktı sadece ve kırık yok dedi. açıkçası çok güvenemedim ama hareket ettirebiliyor zaten. dün yerde minik bi damla kan görmüştüm tam kaza yerinde. muhtemelen kanadından düşmüştür o kan. veteriner bir tane toz verdi bilmiyorum versem bir şey olur mu çünkü güvenemedim pek. internette de bulamadım. halsizliğinin nedeninin stres olduğunu söyledi. bugün halsiz ve uyuyor, acıyodur eminim. hareket ederken de zorlanıyor. tam anlayamadım ama ayakları hafif morarmış gibi. uyumadığı zamanlar tüylerini düzeltiyor, temizliyor özellikle de o incinen, zedelenen kanadını. zedelendiğini ben düşünüyorum sadece. veteriner halsizliğini strese bağladı ve o tozu kullanırsam iyileşeceğini söyledi. sizce bu yeterli olur mu? yani o kırmızı kısmının daha hızlı iyileşmesi için bir şey yapamaz mıyım? halsizliği ve acısı geçsin istiyorum.

Son düzenleme:
verdiği şey bu. 3 günde bir suluğuna bir tatlı kaşığı eklememi istedi

Ekli dosyalar

• IMG_20230530_151711-min.jpg
    IMG_20230530_151711-min.jpg
    740.4 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20230530_151719-min.jpg
    IMG_20230530_151719-min.jpg
    925.4 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20230530_151728-min.jpg
    IMG_20230530_151728-min.jpg
    893.5 KB · Görüntüleme: 16
ayakları da böyle, sol ayağının içindeki damarlar sağ ayağına göre daha belirgin

Ekli dosyalar

• IMG_20230530_152929-min.jpg
    IMG_20230530_152929-min.jpg
    600 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20230530_152927-min.jpg
    IMG_20230530_152927-min.jpg
    494.3 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20230530_152905-min.jpg
    IMG_20230530_152905-min.jpg
    423.5 KB · Görüntüleme: 19
verdiği şey bu. 3 günde bir suluğuna bir tatlı kaşığı eklememi istedi
Bununla ilgili bir fikrim yok. Ancak gervit ve entrobac aynı işlevi görecek gibi. Benim fikrim onları ihmal etmeyin.
ayakları da böyle, sol ayağının içindeki damarlar sağ ayağına göre daha belirgin
Ayakları normal, sorun görünmüyor.
röntgen çekilseydi daha iyi olurdu ama kanadında şişlik varsa dolgit krem sürebilirsiniz. Ya da hirudoid forte jel de olur.
Uçmasını kontrol ettiniz mi?
Birkaç gün durgun olması dediğim gibi normal. Dışkı takibini bırakmayın.

Bununla ilgili bir fikrim yok. Ancak gervit ve entrobac aynı işlevi görecek gibi. Benim fikrim onları ihmal etmeyin.

Ayakları normal, sorun görünmüyor.
röntgen çekilseydi daha iyi olurdu ama kanadında şişlik varsa dolgit krem sürebilirsiniz. Ya da hirudoid forte jel de olur.
Uçmasını kontrol ettiniz mi?
Birkaç gün durgun olması dediğim gibi normal. Dışkı takibini bırakmayın.
uçmasını kontrol etmedik akşama doğru eder size haber veririm. şişliğini de kontrol ederiz ama zorluk çıkarıyo daha fazla incitmek istemedik. ama kontrol ederiz. kanatlarının iç kısmındaki tüylerinin içi bundan bi tık daha az kırmızı alttaki görsel bana ait değil. krem tarzı hiçbir şey vermediler. sizin bu söylediğiniz gerwit ve entrobac yoktu yeni sipariş ettim onların gelmesini beklesem sizce geç mi olur? yani 2-3 günü bulur bence gelmeleri. şu an sadece b vitamini verdim. kafasını gömüp uyuyor :(

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-05-30-16-55-17-249_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    Screenshot_2023-05-30-16-55-17-249_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    567.6 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_2023-05-30-16-55-17-249_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    Screenshot_2023-05-30-16-55-17-249_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    567.6 KB · Görüntüleme: 12
Kuşun iştahı nasıl yem yiyor mu?
Dal darı vs varsa koyun yesin.
Siz yinede ürünleri sipariş edin. Geç gelse bile sağlıklı her kuşta kullanılan ürünler. Düzenli kullanırsanız faydasını görürsünüz.
rahatça hareket edemiyor. yemliğini tüneğinin yanına koydum. acıkınca oradan yiyor ama eğilirken zorlanıyo biraz. ben elimle veriyorum yiyor ama eskisi gibi iştahlı değil. su da içiyor. o toz ürünü de kullanmaya başladık onu da içti. hala uyuyor ama her fırsatta. acısından dolayı uyuyor sanırım

rahatça hareket edemiyor. yemliğini tüneğinin yanına koydum. acıkınca oradan yiyor ama eğilirken zorlanıyo biraz. ben elimle veriyorum yiyor ama eskisi gibi iştahlı değil. su da içiyor. o toz ürünü de kullanmaya başladık onu da içti. hala uyuyor ama her fırsatta. acısından dolayı uyuyor sanırım
Fiziksel görünümünde sorun yok değil mi?
Yinede daha iyi bir veterinere götürebilirseniz daha iyi olur

Fiziksel görünümünde sorun yok değil mi?
Yinede daha iyi bir veterinere götürebilirseniz daha iyi olur
yaşadığım yerde başka veteriner yok maalesef yani öyle bir imkanım yok. bir de uçmasını kontrol ettik uçabiliyor. ama güzel bir iniş yapamadı gibi. fiziksel görünümünde sorun yok gibi. ayakları biraz kırmızı sanki. kanadı kızarık. halsiz ve yorgun

Geri