Karadeniz Pet

muhabbet kuşu ağzından yem çıkarma

paytes

Yeni Üye
merhabalar kuşum 2gündür böyle ne olduğunu çözemedim halsizlik olarak çok bir şeyi yok gibi yardım eder misiniz
birde gözü için ne yapayım tüyleri dökülüyor etrafında

Ekli dosyalar

• asdasdWhatsApp Görsel 2023-10-07 saat 15.35.28_43270e65 (1).jpg
    asdasdWhatsApp Görsel 2023-10-07 saat 15.35.28_43270e65 (1).jpg
    69.3 KB · Görüntüleme: 15
Yem çıkarması neyse de göz çevresi hiç iyi değil. Mantar olmuşa benziyor.

Kuşta kuyruk sekmesi de mevcut. Solunum problemi ilerlemiş görünüyor. Önceki açtığınız konuda dediklerimi uyguladınız mı?

O zaman vikleme varmış ve öncelikle ense damlası önermişim, geçmezse konuyu güncelleyin demişim...

Gözü için gentagut göz damlası alın ve günde iki kere sabah akşam sadece bir damla damlatın.

Doksisiklin etkenli ilaç alın ve kullanın derim. Çünkü dediğim gibi solunum problemi olduğu aşikar. Şayet yine geçmezse artık kanatlıdan anlayan bir veteriner görmeli.
IMG_20230209_000602.jpg

veterinere götürdüm bugün kusma olayını bahsettim ağzına baktı erkek olduğu için dedi gözü içinde 2 hafta sonra gel bakarız şuan vermeyelim ağır olur dedi hastalık olarakda soğukdan dolayı olduğunu söyledi 1tane ilaç verdi 1 tanede reçete verdi eczaneden alıcakmışım

birde zamanında dediğiniz damlayı bulamadım zaten ondan 1-2 hafta sonra geçti veterinerle konuştum anne babadan gelen bir şey olabilir yada bağışıklığı iyi değildir dedi

Kur kusmasıyla hastalık kusmasını ayırt edebiliyor musunuz?
Erkek olduğu için kusması kur kusmadır. Bu kuşun kur kusması yapmadığız hastalık kusması yaptığı belli..
Gözünü de 2 hafta bekletmek...
Siz bilirsiniz ama bana doğru bir yol gibi gelmedi

Kur kusmasıyla hastalık kusmasını ayırt edebiliyor musunuz?
Erkek olduğu için kusması kur kusmadır. Bu kuşun kur kusması yapmadığız hastalık kusması yaptığı belli..
Gözünü de 2 hafta bekletmek...
Siz bilirsiniz ama bana doğru bir yol gibi gelmedi
2 gün önce kusma yapıyordu birde şimdi gittiğimizde ilaç verdikten sonra yaptı kusunca böyle şeffafımsı su ile kusuyor attığınız linkteki kadar koyu değil birde kusduğunda hemen yere düşmüyor ağzının yanlarında kalıyor
1696786494040.png
2 gün önceki fotoğraf

ilk başta yapmaya başladığında perdeye çıkıp perdeye doğru yapıyordu bu fotoğrafı çektiğimde durup dururken yapmıştı diye hatırlıyorum

ilk başta yapmaya başladığında perdeye çıkıp perdeye doğru yapıyordu bu fotoğrafı çektiğimde durup dururken yapmıştı diye hatırlıyorum
Ben düşüncelerimi üstte belirttim. Hala daha aynı düşünüyorum. Tabii ki nihai karar size ait. Umarım bir an önce toparlar ve onun için en iyisi olur

reçeteye imuneks şurup no 1 diye bir şey yazmış 5günde iki defa 1 damla şeklinde alayım mı bu ilacı birde şuanlık verdiği diğer ilacı kullanıp sonra sizden ilaç istiyeceğim

reçeteye imuneks şurup no 1 diye bir şey yazmış 5günde iki defa 1 damla şeklinde alayım mı bu ilacı birde şuanlık verdiği diğer ilacı kullanıp sonra sizden ilaç istiyeceğim
Bağışıklık güçlendirici vermiş sadece. Ben olsam onunla vakit kaybetmezdim çünkü hali aşikar. Üstte göz damlasına kadar ilaç listesi bıraktım, araştırmalarınız doğrultusunda kullanıp kullanmayacağınıza karar verirsiniz 🌸
Birde içiniz rahat etsin diye söylüyorum isterseniz başka uzman bir veterinere götürün. Çünkü dediğim gibi benim önerdiğim yol da işe yaramazsa yine kanatlı uzmanı görmesi gerekecek.

hocam şuan tüyleri kabarık kafesinde duruyor durumu daha kötü oldu gibi sesleniyorum bana bakmıyor elimle aldım kucağıma koydum nefes alıp vermesi çok yavaş ne yapayım yakında bildiğim veterinerde yok

göz damlasını ve ilacı nerede bulabilim gittiğim veteriner dışında kuşa bakan veteriner yok diye biliyorum ilaçlarını nerde bulabilirim

dışkısı dahada ishal ve koyu olmuş düne göre birde dışarı çıkarıp kucağıma aldım elimin arasına giriyor üşüyor galiba

merhaba daha yeni ağzından beyaz bir sıvı çıktı dediğiniz gibi mantar var galiba ondan dolayı şu videoyu yapsam olur mu

merhaba daha yeni ağzından beyaz bir sıvı çıktı dediğiniz gibi mantar var galiba ondan dolayı şu videoyu yapsam olur mu
Merhaba, ben mantar var demedim. Solunum problemi olduğu aşikar dedim. Ama bunun yanında başka hastalıklarda eşlik eder mi bilemeyeceğim. Bence ilaçları en kısa sürede temin edin, elinizde varsa suluğuna vitamin veya probiyotik ekleyin. Siz hangi şehirde oturuyorsunuz? Bulunduğunuz şehirde üniversite var ve veteriner fakülteside varsa oraya da bakabilirsiniz

ilk hangisini vereyim istanbul esenyurtta oturuyorum yakınımda üniversite yok diye biliyorum
ilk doksitilin mi vereyim ozaman

Geri