Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum çok halsiz sürekli uyuyor

komutanlogar

Yeni Üye
IMG_20230720_221646.jpg
Arkadaşlar muhabbet kuşum sürekli tüylerini kabartmış bir şekilde uyuyor ve halsiz. Ne yapmam gerekiyor fikri olan var mı

Eve yeni gelen kuşlarda olabilen şeyler o yüzden direkt hasta demek doğru olmayabilir ama yinede geldiği ilk 2-3 günden farklıysa bir problem olabilir.
İştahtan kesilmesin, mutlaka dal darı verin. Ancak hastaysa eğer; bu belirtiler neredeyse tüm hastalıkların ortak belirtileridir. Yani kusma, hapşırma, dışkı rengi, formu vs. gibi belirtilerle biraz daha spesifikleştirebiliriz ama kuşunuzda öyle belirtiler yok. Yine yeni yapılmış birkaç dışkısı atınız.
Siz evde ancak vitamin, probiyotik verebilirsiniz onları da internetten temin etmesi 2-3 günü bulur. Yinede en kısa sürede temin edin. Her kuşa kullanılan ürünlerdir. Bağışıklıklarına iyi gelirler.
Ama dediğim gibi bu belirtilerle neyi olduğunu bilmeden bir şey denilemez.
Gün içinde oyuncaklarla oynuyor mu? Kuş sesi açtığınızda hareketlenip tepki veriyor mu? Hava akımına maruz kaldı mı? Yani tüm ihtimalleri de değerlendirelim.
IMG_20230428_030934.jpg

Eve yeni gelen kuşlarda olabilen şeyler o yüzden direkt hasta demek doğru olmayabilir ama yinede geldiği ilk 2-3 günden farklıysa bir problem olabilir.
İştahtan kesilmesin, mutlaka dal darı verin. Ancak hastaysa eğer; bu belirtiler neredeyse tüm hastalıkların ortak belirtileridir. Yani kusma, hapşırma, dışkı rengi, formu vs. gibi belirtilerle biraz daha spesifikleştirebiliriz ama kuşunuzda öyle belirtiler yok. Yine yeni yapılmış birkaç dışkısı atınız.
Siz evde ancak vitamin, probiyotik verebilirsiniz onları da internetten temin etmesi 2-3 günü bulur. Yinede en kısa sürede temin edin. Her kuşa kullanılan ürünlerdir. Bağışıklıklarına iyi gelirler.
Ama dediğim gibi bu belirtilerle neyi olduğunu bilmeden bir şey denilemez.
Gün içinde oyuncaklarla oynuyor mu? Kuş sesi açtığınızda hareketlenip tepki veriyor mu? Hava akımına maruz kaldı mı? Yani tüm ihtimalleri de değerlendirelim.
Ekli dosyayı görüntüle 68524
İlk aldığımda daldarı vermem gerektiğini söylemişlerdi ilk gün koydum ertesi günün akşamına bitirmişti. Ama dün koydum hiç yememiş.
Zaten çok hareketli bir kuş değil sanırım mizacı böyle ama yakından seslendiğimde bile tepki vermiyor hele hele birkaç gündür yüksek sesle konuşmama rağmen gözünü bile açmıyor, uyumaya devam ediyor. Kuş sesi açtığımda da ilk 1-2 dk ötüyor ondan sonra yine tepki vermemeye başlıyor. Birkaç defa kafesinden çıkarmıştım odada uçsun diye ama odadan çıkıp 15-20 dk sonra geri döndüğümde aynı yerinde duruyordu. Kafesine geri koyarken de bir keresinde biraz hırpaladım sanırım ondan dolayı stres yapmış olabilir mi? Ya da kafesinden hiç çıkarmamalı mıydım?
Screenshot_2023-07-21-00-39-46-005_com.miui.gallery.jpg

Dışkıları iyi durmuyor. Hasta olma ihtimali daha yüksek gibi. Veteriner imkanınız varsa yarın götürseniz iyi olur.
Bir kereye mahsus kekik çayı yapın isterseniz. Forum arama moturuna yazarsanız tarifi vardı konularda.
Birde eğer hiç yem yemediyse sabaha dayanamaz, az da olsa yedi değil mi?

Dışkıları iyi durmuyor. Hasta olma ihtimali daha yüksek gibi. Veteriner imkanınız varsa yarın götürseniz iyi olur.
Bir kereye mahsus kekik çayı yapın isterseniz. Forum arama moturuna yazarsanız tarifi vardı konularda.
Evet yemiş biraz

Merhaba tekrardan dün akşam kekik çayını yapıp içirdim suluğuna da koydum oradan da baya içmiş. Bugün biraz kendine geldi. Baya da yem yedi düne göre ama uyuklama hali hala devam ediyor. Kesin hastadır diyebilir miyiz? Yeni dışkılarını da ekliyorum mesaja.
Screenshot_2023-07-21-15-52-20-305_com.miui.gallery.jpg

Geri