Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hasta

Cherryon

Yeni Üye
Merhabalar umarım cevaplarsınız.

Benim 4 yaşını biraz geçmiş bir muhabbet kuşum var. Tahminen iki yıl önce solunum problemleri ortaya çıktı. Çoğu şeyi denedik gitmediğimiz veteriner kalmadı ama yine en sonunda aynı kalmaya devam etti. Çok fazla ilaç kullandığı için de bünyesi yorulduğundan artık vermeyi bıraktık ve kronik olduğunu düşündük. O zamandan beridir de vik vik sesleri ve kuyruğunun aşağı inip kalkması devam ediyordu. Ama son zamanlarda kötüleşmeye başladığı için okaliptüs yağını sıcak suya damlatıp bitkisel tedaviler denedim. Onlar da fayda etmedi. 3-4 gündür gerçekten çok zor nefes alıyor ve kendisinin de uyuyabildiğini sanmıyorum. Sürekli su içiyor, orta derece yem yiyor. Ben de yumurta haşlayıp veriyorum arada. Kafesin içindeyken özellikle bu sesleri daha fazla yapıyor ya da karanlıkken. Dışarı çıkarttığımda yavaşlıyor. İkisinin videosunu ve dışkısını atacağım lütfen bi yol önerin 🙏Çevremizde kuşlardan anlayan bi veteriner hekimi bulduğumda tekrardan götüreceğim.

Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun.
Videolar bende hata veriyor maalesef.
Streamable.com a yükleyip linkini atarsanız bakmak isterim.
Öncesinde hangi ilaçları kullanmıştınız? İçeriğini biliyor musunuz kullandıklarınızın.

Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun.
Videolar bende hata veriyor maalesef.
Streamable.com a yükleyip linkini atarsanız bakmak isterim.
Öncesinde hangi ilaçları kullanmıştınız? İçeriğini biliyor musunuz kullandıklarınızın.
Teşekkür ederim yanıtınız için. ilaçları tam hatırlamıyorum ama dış görünüşünü hatırladığım bir tane var. Veterinerden almıştık beyaz bir şişeydi üstünde turuncu bir yazı vardı solunum rahatsızlığı için biri önermişti. Pek yardımcı olacağını sanmıyorum ama söyleyeyim dedim

Teşekkür ederim yanıtınız için. ilaçları tam hatırlamıyorum ama dış görünüşünü hatırladığım bir tane var. Veterinerden almıştık beyaz bir şişeydi üstünde turuncu bir yazı vardı solunum rahatsızlığı için biri önermişti. Pek yardımcı olacağını sanmıyorum ama söyleyeyim dedim
Rica ederim 🍀
Verdiği ilaç mıydı yoksa takviye miydi acaba...
Doksisiklin etkenli ilaç kullanmanız gerektiğini düşünüyorum. Ama öncesinde hangisini kullandı, bağışıklık kazanmış olabilir çünkü. Eğer yine geçmezse her türlü kanatlı uzmanı görecek sonrasında. İmkanlarınızı yine zorlayın derin ama ben doksisiklin etkenli ilaç tablosunu bırakıyorum. Faydası olabilir diye düşünüyorum.
IMG_20230209_000602.jpg

Rica ederim 🍀
Verdiği ilaç mıydı yoksa takviye miydi acaba...
Doksisiklin etkenli ilaç kullanmanız gerektiğini düşünüyorum. Ama öncesinde hangisini kullandı, bağışıklık kazanmış olabilir çünkü. Eğer yine geçmezse her türlü kanatlı uzmanı görecek sonrasında. İmkanlarınızı yine zorlayın derin ama ben doksisiklin etkenli ilaç tablosunu bırakıyorum. Faydası olabilir diye düşünüyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 70230
Takviye de kullandık ama aldığımız şey ilaçtı. Hatta ağır bir ilaçtı tekrardan çok teşekkür ederimm ❤️

Takviye de kullandık ama aldığımız şey ilaçtı. Hatta ağır bir ilaçtı tekrardan çok teşekkür ederimm ❤️
Rica ederim. Kocaelinde memnun olduğum bir klinik var, siz hangisine gittiniz hangi ilçedesiniz bilmiyorum ama özelden yazarsanız memnun olduğumu öneririm 🍀

Geri