Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kaç yaşında ve cinsiyeti ne

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Myth

Yeni Üye
20230611_095402.jpg
ilk kez kuş beslemek için aldım çok severim kuşları cinsiyeti erkek ve 2 aylık yavru olarak aldım doğru mudur arkadaşlar eve geldiğimde pek yavru gibi gelmedi bana

Yaşını anlamadım ama kuşunuz dişi 👀
Biraz daha net ve uzaktan atarmısınız resmi

Gözündeki beyaz halka biraz ortaya çıkmış, yavru olmadığı belli 2 aylık gibi değil

Ve kesinlikle eminim dişi kuş

Ben pek değiştirme taraftarı değilim ama maalesef nereden aldıysanız size yalan söylemişler değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Bildiğim kadarıyla kimse dişi istemiyor diye yumurtlamayan dişi kuşları, cinsiyetinden anlamayan insanlara böyle satarak ellerinden çıkarmaya çalışıyorlar 😔

Yavru olmadığı ve dişi olduğu için ele çok zor alışabilir sürekli ısırabilir. Yinede kuşunuzu sevdiyseniz bırakmak istemiyorsanız, bırakmamanızı öneririm. 😔 Olurda değiştirmek isterseniz bilginiz olsun diye bu resmi koyuyorum.

En basit olarak beyazlık içermeyen düz pembe cere ve simsiyah boncuk gözlerden yavru erkek olduğunu anlayabilirsiniz. Koyu mavi cere ve halkalı gözler ise yetişkin erkek bir kuş. 💁🏻‍♀️

Ekli dosyalar

• 20230611_125750.jpg
    20230611_125750.jpg
    69.2 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Gözündeki beyaz halka biraz ortaya çıkmış, yavru olmadığı belli 2 aylık gibi değil

Ve kesinlikle eminim dişi kuş

Ben pek değiştirme taraftarı değilim ama maalesef nereden aldıysanız size yalan söylemişler değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Bildiğim kadarıyla kimse dişi istemiyor diye yumurtlamayan dişi kuşları, cinsiyetinden anlamayan insanlara böyle satarak ellerinden çıkarmaya çalışıyorlar
ele alınmaya asla gelmiyor çok hırçınlaşıyor denerken bile ilk deneyim için fazla sabır gerektiriyor sanırım yavru bir erkekle değiştireceğim

ele alınmaya asla gelmiyor çok hırçınlaşıyor denerken bile ilk deneyim için fazla sabır gerektiriyor sanırım yavru bir erkekle değiştireceğim
Anladım, erkek kuşlarda başta hırçın olabilir. Youtube da birçok video var, yeni kuşumu nasıl alıştırırım diye çok da güzel anlatıyorlar. Onları izleyebilirsiniz. Başlarda ısırsada canınızın yandığını belli etmeyin gibi önemli tüyoları söylüyorlar 🙂

Anladım, erkek kuşlarda başta hırçın olabilir. Youtube da birçok video var, yeni kuşumu nasıl alıştırırım diye çok da güzel anlatıyorlar. Onları izleyebilirsiniz. Başlarda ısırsada canınızın yandığını belli etmeyin gibi önemli tüyoları söylüyorlar 🙂
Yeni kuşunuzu aldığınızda yani

teşekkür ederim herşey için :)

Konuştuklarınızı geri alın 😑

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri