Karadeniz Pet

Muhabbet kuşunun kursak iltihabı hastalığı hakkında

Ama normal salıncaktan çok korktu , aldım ama takınca hareket etmedi. Saldığımda taksam alışır mı ona ? Şuanda bulunduğum bölgede kumu temin edemiyorum pazartesi alacağım inşallah. Şimdi bugün gold wings ağırlıklı verdim kahverengi tohumlarını geri çıkarttı. Gündüz kusma şeklini çekebildim tam çıkartmıyor ama o şekilde kusuyor birde bazen ayaklarıyla çıkartıyor.

Ama normal salıncaktan çok korktu , aldım ama takınca hareket etmedi. Saldığımda taksam alışır mı ona ? Şuanda bulunduğum bölgede kumu temin edemiyorum pazartesi alacağım inşallah. Şimdi bugün gold wings ağırlıklı verdim kahverengi tohumlarını geri çıkarttı. Gündüz kusma şeklini çekebildim tam çıkartmıyor ama o şekilde kusuyor birde bazen ayaklarıyla çıkartıyor.
Maşallah kur kusması yapıyor, cin gibi 🧿🧿
Ama kafes çok pis, tabanı ve ekipmanlarını Allah rızası için bir temizleyin sonra kuş kursak iltihabı da olur, kursak mantarı da... Birde kafes dar ama bir tane daha tünek asın derim. Kuş zorlanıyor tellerde geziyor. Dikkat edin tırnakları tüle takılmasın. Tülü hiç önermiyorum aslında...
Ve en önemli diğer bir nokta: kustuğu yemleri kesinlikle geri yemesine izin vermeyin. Yoksa kursak mantarına davetiye çıkartmış olursunuz.

Geri