Karadeniz Pet

suni tohumlama

hocam erkek alışkın diye çiftleşemiyor heralde ev sahibi olmasına rağmen dişiyi dize getiremiyor benim arkadaşta bi erkek vardı dişi yuvalıktan çıkıyo diye ne biçim gagalıyordu onu sağlam bi erkekti oda asaletli bir duruşu vardı benim erkekte asaletli ama galiba iş yok

Ev erkekleri öyle oluyor genelde işte o yüzden kıskanmaz bişey olmaz olacak yavrulardan birini paşaya alırsınız gelin olarak :D ayırın alın paşaya başka kafes sağlam bir erkek alın

kısmet işi bunlar.Her hayvan ürese bu işin cılkı çıkar.Canlının olduğu yerde risk hep yüksektir.Ya oluruna bakıcan 2 tane kuşum var deyip takılıcan öyle olursa olur hesabı.Ya da değiştiricen birini.

:D hocam erkeğin yaşı 2 ye dayandı dişiyi gidip değiştirsem sağlam bi dişi alsam bu sefer ondan kaçmaya başlayacak bu bişi yapmıyo diye kafasını koyuyor üstüne öyle uyuyor birde hocam dişinin ırkını kestirebildinizmi doğru diyosun emre hocam ama 1 tnae bile olsa yavrusunu görmek istiyorumya o kadar kafama koydumki rüyamda muhabbet kuşu görüyorum bi bakıyorum kafesten onlarca yavru olmuş taşmış evin heryeri kuş

iyi gel benim üretimhaneye bir gün temizlik ve bakımlarını yap.Sonra rüyana girmezler artık.

iyi gel benim üretimhaneye bir gün temizlik ve bakımlarını yap.Sonra rüyana girmezler artık.

:D :D hocam doğru diyorsunuz bi zamandan sonra bıkıyor insan bizimkide heves işte yapacak bişi yok :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:05 -->-> Daha önceki mesaj 23:03 --

birde bu dişiyi aldığım adama sordum bundan yavru alırmıyım diye tüyü kadar yavru alırsın dedi demekki üretken bir kuş değilmiş

erkekle birlikte bi foto atsanız imkanınız varsa :)

erkekte iş yok demeki 4 dişi aldına göre benim bir erkekte öyleydi ele alışıktı 5 eş degiştirdim olmadı sonra kuşcuya biri bir dişi kuş getirmiş kızışkın vede ele alışkın küçük yaşta beri adam bakmış kuşuna ben aldım o kuşu eş oldular şimdi allaha şükür yavruluyorlar ::) yani ele alışık uysal bir dişi bul olmasa erkek kuştan iriligi küçük mesela hindistan türünden ama o da erkegi taşıyamaz cek kırıgı birşey al çüsse olarak küçük olsun

erkekle birlikte bi foto atsanız imkanınız varsa :)

atıyorum hemen :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:22 -->-> Daha önceki mesaj 23:17 --

erkekte iş yok demeki 4 dişi aldına göre benim bir erkekte öyleydi ele alışıktı 5 eş degiştirdim olmadı sonra kuşcuya biri bir dişi kuş getirmiş kızışkın vede ele alışkın küçük yaşta beri adam bakmış kuşuna ben aldım o kuşu eş oldular şimdi allaha şükür yavruluyorlar ::) yani ele alışık uysal bir dişi bul olmasa erkek kuştan iriligi küçük mesela hindistan türünden ama o da erkegi taşıyamaz cek kırıgı birşey al çüsse olarak küçük olsun

hocam ben galiba erkeği tek bırakıp dişiye bi erkek alacam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:23 -->-> Daha önceki mesaj 23:22 --

voZNvA.jpg

AY3XdB.jpg

buyrun erkeğim budur :)

imkanın varsa 1-2 gün erkekle dişiyi ayır sonra tekrar aynı yere koy bi daha hatta ayırdıktan sonra dişiyle erkege olannla daha çok ilgilenerek alışmaz ama kendine alıştırmaya çalış bi nevi erkeği kızdır ama çok degil :)

Ev erkekleri öyle oluyor genelde işte o yüzden kıskanmaz bişey olmaz olacak yavrulardan birini paşaya alırsınız gelin olarak :D ayırın alın paşaya başka kafes sağlam bir erkek alın

hocam erkeği ayırıp dişiyide satıp hazır bir çift mi alsam kuluçka dönemi geçirmiş bir çift nasıl olur ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:34 -->-> Daha önceki mesaj 23:32 --

imkanın varsa 1-2 gün erkekle dişiyi ayır sonra tekrar aynı yere koy bi daha hatta ayırdıktan sonra dişiyle erkege olannla daha çok ilgilenerek alışmaz ama kendine alıştırmaya çalış bi nevi erkeği kızdır ama çok degil :)

dişiyi kendimemi alıştırayım yani

evet kendine alıştır yaş olarak pek alışması kolay değil ama ayırmak istemiyosan dişiyi kendine alıştırırsan karakter olarak baskınlıgı biraz daha azalmaya başlar ve senin erkekle daha iyi eş olurlar :)

deneyebilirim aslında kuşları seviyorum zaten sürekli ilgilenirim dişiyle elimi götürdüğümde ayağını koyuyor karın tarafını falan seviyorum bişi yapmıyor bişi vereceğim zaman getiriyom dibine hemen yiyor tereddüt etmiyor yani

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:46 -->-> Daha önceki mesaj 23:38 --

Pahalı olur bütcen varsa al ama benim dediğim daha mantıklı dişin dursun sağlam bir erkek al hem bütçene zarar olmaz.

hocam tohumlama işi olmaz mı bu kuşlarda işe yaramazmı yani

o zaman dene derim bence denemeye değer olmazsada sen erkegi seviyon gibi onu veremezsin dişiyi verip erkegide götürüp bi salmaya salıp eş tuttugu dişiyi alırsın :)

o zaman dene derim bence denemeye değer olmazsada sen erkegi seviyon gibi onu veremezsin dişiyi verip erkegide götürüp bi salmaya salıp eş tuttugu dişiyi alırsın :)

hocam bu dişiyle 2 günde eş tuttu ya :D o akdar seviyor yem kusuyo kaşıyo onu kafasını koyuyo üstüne öyle uyuyor :D

maşşallah :D

:D sizinde tek erkek var galiba profil fotonuzdan anlaşılan o

evet tektide bugün ona sarı bi eş aldım bakalım hayırlısı :D

oo hayırlı olsun fotoları varmı varsa at bakalım :)