Karadeniz Pet

10 günlük tatil

Milango

Yeni Üye
Arkadaşlar yaklaşık 4 aylık bir yavru muhabbet kuşum var bana çok bağlı 7/24 birlikteyiz evdeki herkesi ısırır ama beni ısırmaz. 10 günlük ayrı kalıcaz ailemle kalacak ama benim gibi ilgilenmezler hatta çok fazla uçuramazlar da. Kuşum depresyona girer mi bir zararı olur mu ? Ben odadan çıkınca bile olduğu yerde kalıp hemen uyuklayan bir kuş ve uyuyana kadar hep serbest geziyor. Şimdi bensiz ve kafeste olacak bir zararı olur mu ?

Strese girer ama bir şey olmaz. Geri döndüğünüzde ilginiz alakanızla eski haline döner. Ve belki tüye girebilir bakımı aksatılmasın, iyi bakılsın Allah'ın izniyle bir şey olmaz.
Çok teşekkür ederim cevabınız için.Tüye girdi zaten son 1 haftadır. Bu durum olumsuz etkilemez değil mi bu dönemini ?

Çok teşekkür ederim cevabınız için.Tüye girdi zaten son 1 haftadır. Bu durum olumsuz etkilemez değil mi bu dönemini ?
Tüydeyken zaten kafes dışına fazla çıkmaması gerekir, tüydeyken karın ağrısı olduğundan ya da bağışıklıkları daha zayıf oldukları için bu dönemde kafeste dinlendirilmeleri önerilir. Yani 10 gün boyunca kafesten çıkmaması bu anlamda iyi denk gelmiş denilebilir. Bir şey olmaz korkmayın, telefonday hoparlörle ara ara sesinizi duyurursunuz. Siz yokken aynı şekilde bakılacağından eminseniz korkmanızı gerektirecek bir şey olmaz.

Çok teşekkür ederim bakımından yana bir kuşkum yok. İçimi rahatlattınız iyi günler dilerim.