Karadeniz Pet

3. Bir kuş / 2 dişi, 1 erkek ?

MrvSrv

Yeni Üye
Merhabalar, benim 5 aylık erkek 6 aylık dişi muhabbet kuşum var. Dişi ayak özürlü 3 parmak ve 2 parmağı kısa ve c.
Petşoptan alınma ve ailemindi ben onlardan aldım, yeni alınmıştı ama vermek istemedim geri mahalle petsopu ve kötü şartlardaydı.
Her neyse, erkek olan kuşumla kafes içerisinde durduk yere kavgaları yok, yanyana da uyuyabiliyolar ama dişi erkeğe baya üstünlük taslamış durumda, kafes içi oyuncakları oynatmıyor ve yem yemeye inince 2. Yemlik olmasına ramen 1. Maviyi indiriyor.

Ayak özürü var ama ben zihinselde biraz özrü olduğunu düşünüyorum, erkeği yanına asla yanastırmıyor. Erkekse cook arkadaş canlısı ve hic susmayan kızın peşinde gezen bir kuş.

Asıl konumuza gelecek olursam ben 2. Dişi sahiplenmek istiyorum, 2. Bir kafesim var ayak engeli olan dişiye orda baksam 1. Kafeste yeni aldığım dişiyi sonra eklesem, saldığımda üçü takılsa ama kafeslerde ayak özürlü olan tek olsa pskolojisi bozulurmu sizce?
(İlk dişiyi vermek istemiyorum, kafes içi ayak özründen dolayı ona göre dizayn ve yaşam alano gerek, bazen düşüyor ve biraz cesaretsiz sakar bi kuş)

Kafeslerin resmi aşağıda, yeni alacağım dişi beyaz olan, satıcı 1 bucuk aylık dedi ama 3-4 ayı var gibi geldi ama önemli değil

Merhabalar, öncelikle duyarlılığınız için tebrik ediyorum sizi 💐 Güzel bir yuvasız ömrü olsun inşallah 3 kuşunuzunda 💜

Ayağı sorunlu olan dişi kuş kafesi sahiplenmiş görünüyor. O yüzden erkeği eşyalara, yemliğe yanaştırmıyor. Ama bu onun zihinsel olarak geride olduğunu göstermez, klasik dişi kuş davranışıdır aslında. Kafes, eşya sahiplenmeler, diğer kuşu dövme, yanaştırmama, kıskanma kuşlarda sık görülür.
Dolayısıyla onu ayrı bir kafese alırsanız psikolojinin bozulacağını düşünmüyorum. Hatta erkekle anlaşamıyorsa ya da çok bağlı değilse tek daha mutlu bile olabilir.
Ayrı bir yerde konfor alanına göre düzenlemek yapmak onun için daha uygun olur. Tahmin etmediğim gibi giderse zaten bunu anlarsınız. Ayağı rahatsız olan kuş diğer kuşun yanına gitmek için sakince beklemez, kafes içinde rahat durmaz ve ona ulaşmak için tellerde gezinir :)
Fotoğrafı olan dişi kuşta 3-4 aylık gibi durmuyor bana göre, kuşçu doğru söylüyor bence 🤗

Merhabalar, öncelikle duyarlılığınız için tebrik ediyorum sizi 💐 Güzel bir yuvasız ömrü olsun inşallah 3 kuşunuzunda 💜

Ayağı sorunlu olan dişi kuş kafesi sahiplenmiş görünüyor. O yüzden erkeği eşyalara, yemliğe yanaştırmıyor. Ama bu onun zihinsel olarak geride olduğunu göstermez, klasik dişi kuş davranışıdır aslında. Kafes, eşya sahiplenmeler, diğer kuşu dövme, yanaştırmama, kıskanma kuşlarda sık görülür.
Dolayısıyla onu ayrı bir kafese alırsanız psikolojinin bozulacağını düşünmüyorum. Hatta erkekle anlaşamıyorsa ya da çok bağlı değilse tek daha mutlu bile olabilir.
Ayrı bir yerde konfor alanına göre düzenlemek yapmak onun için daha uygun olur. Tahmin etmediğim gibi giderse zaten bunu anlarsınız. Ayağı rahatsız olan kuş diğer kuşun yanına gitmek için sakince beklemez, kafes içinde rahat durmaz ve ona ulaşmak için tellerde gezinir :)
Fotoğrafı olan dişi kuşta 3-4 aylık gibi durmuyor bana göre, kuşçu doğru söylüyor bence 🤗

Ayağı rahatsız olan dişi ayrılırsa hiç üzülmez hatta sevinir gibime geliyor, peki cinsten anlıyormusunuz, bugün dayanamadım gittim aldım ama benim 2 kuştanda baya iri 😃 erkekten de iri kaldı, kanat ve kuyruk yapısı uzun çek olabilirmi, benimkilerden mavi yerli yeşil pakistan diye düşünüyorum aşırı minyon diye.

Teşekkürler öneriniz için bu arada :)

Ayağı rahatsız olan dişi ayrılırsa hiç üzülmez hatta sevinir gibime geliyor, peki cinsten anlıyormusunuz, bugün dayanamadım gittim aldım ama benim 2 kuştanda baya iri 😃 erkekten de iri kaldı, kanat ve kuyruk yapısı uzun çek olabilirmi, benimkilerden mavi yerli yeşil pakistan diye düşünüyorum aşırı minyon diye.

Teşekkürler öneriniz için bu arada :)
Doğrudur çeklerin kanat ve kuyruk yapıları uzun olur. Gösterişli kuşlardır benim sıpa da çek ☺️
Pakistan değil yerliler. Çekin yanında size pakistan gibi görünmüştür 😄

Doğrudur çeklerin kanat ve kuyruk yapıları uzun olur. Gösterişli kuşlardır benim sıpa da çek ☺️
Pakistan değil yerliler. Çekin yanında size pakistan gibi görünmüştür 😄
Muhtemelen, hepsindende atletik ve canavar çıktı ben şok 😃😃
Tünekte takla atıyor, demirde 2 ayağın ortasından eğilip girmeye calısıyor 😅

Muhtemelen, hepsindende atletik ve canavar çıktı ben şok 😃😃
Tünekte takla atıyor, demirde 2 ayağın ortasından eğilip girmeye calısıyor 😅
Dışarı çıkmak istiyor yaramaz, komando kuş diyelim biz ona 😂
Yıllardır bunu diyorum ama bende mavili beyazlı yavru dişi almayı çok istiyorum ama hala cesaretim olmadı 🥲

Bende bir cesaret aldım ama şuan şok içinde izliyorum 😃 diğerleri gibi 2 gün susup kalır diyordum 4 dönüyor şuan kafeste, salıncağa biniyor, iniyor, tünek taklalar kafes içinde uçmak, yani kafa çizgisi ve gözler ben yavruyum diyor ama cüsse ve hareketler sanki yetişkin bir dişi 😀😀😀

Dışarı çıkmak istiyor yaramaz, komando kuş diyelim biz ona 😂
Yıllardır bunu diyorum ama bende mavili beyazlı yavru dişi almayı çok istiyorum ama hala cesaretim olmadı 🥲

Kuş bana erkek gibi görünmeye başladı, uzaktan beyaz gibi ama dikkatli bakınca böyle gibi, satıcı dişi demişti ki resimdede beyaz gibiydi sanki, bana mı öyle geliyor acaba ki :/

Gün ışığında evet daha beyasımsı, ampul yanılttı sanırım beni, teşekkürler , ☺