Karadeniz Pet

Piasdofhy

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba muhabbet kuşu alalı 1 hafta oldu fakat ne yapsam ne etsem alışmıyor bana sevdiği dal darını ilk zamanlar yiyordu sevdiriyordu ama şuan kaçıyor ve yemiyor fakat eskiden ötmüyordu şuan ötüyor ne yapabilirim lütfen yardım edin neredeyse hep yanımda onla konuşuyorum göz temasında nazik bir sesle ama 1 hafta geçti endişelerim var önerileriniz var mıdır acaba ?

Henüz çok yeni olmuş alalı. Birbirinize biraz zaman verin. Elinizden beslerseniz aranızdaki bağı kuvvetlendirirsiniz. Parmağınıza da alabilirsiniz. Ne kadar çok temas o kadar hızlı alışma :)
teşekkür ederim alışmaz diye tedirginimde o yüzden

Kuşunuzun yaşını yazmamışsınız, öğrenebilir miyim? :) Endişelenmeyin ilgi gösterince bunu farkına varırlar, karşılıksız bırakmaz
gözünde çok dikkatli bakınca aşırı hafif bir grilik var büyük ihtimal yavruluktan çıkıyor yavaş yavaş

Mümkünse fotoğraf atabilir misiniz?
Ben fotoğrafı hazırlarken sorumu cevaplayabilir misiniz ben kuşumun kafesinin altını değiştiricektim fakat kaçtı ve baya korkup duvarlara falan çarptı sonra yatağıma düştü sıkıntı yok uçabilir ama bende korkup avucuma alarak kafese koydum parmağımı denedim fakat gelmeyince avucuma almak zorunda kaldım

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230117_213537_Gallery.jpg
    Screenshot_20230117_213537_Gallery.jpg
    853.2 KB · Görüntüleme: 11
Ben fotoğrafı hazırlarken sorumu cevaplayabilir misiniz ben kuşumun kafesinin altını değiştiricektim fakat kaçtı ve baya korkup duvarlara falan çarptı sonra yatağıma düştü sıkıntı yok uçabilir ama bende korkup avucuma alarak kafese koydum parmağımı denedim fakat gelmeyince avucuma almak zorunda kaldım
Avuca alınmayı hiç sevmezler. O yüzden size yanaşmaktan çekinebilir. Ama ona dokunduğunuz da avcunuza almadığını görünce size olan güvenini tekrar kazanır. Soru sormamışsınız ama bu şekilde cevaplayayım dedim 😅
Kuşunuz yavru duruyor, maşallah 🧿

Geri