Karadeniz Pet

Ayak incinmesi için yardım

Fıstık ve koko

Yeni Üye
Kuşumun ayağı incindi .merhem kullanıyorum furacin 2 gündür böyle kuşumda kuram hastalığı başlamış hemen vitaminlere başladık arkadaşlar önerceğiniz tedavi yöntemleri varsa lütfen bir canın kurtulmasına yardımcı olun

Ayak incinmesinden mesele nasıl kuruluğa geldi anlayamadım. Ayrıca kuruma diye bir hastalık yoktur. Bunları size kim dedi? Kuşunuz kaç yaşında, hangi vitaminlere başladınız isimleri neler?
Kuşun genel bir videosunu ile yeni yapılmış dışkısını ekleyin bir bakalım.
Son olarak da kuşun iştahı, neşesi nasıl?
Biraz detaylandırın lütfen.

Kuşumun iştağı çok iyi dışkısı gayet iyi ama biraz kilo kaybetmiş .multivitamin kullanıyorum veterinim önerdi.internetde arştırdım biraz kurulk geçiren kuşlar %90oranında ölüyor. Videoyu şuan ekliyemiycem kuşalım uyuyorlar . Ama yarın ilk işim videoyu eklemek olucak

Kuruluk diye bir hastalık yoktur. Kuş herhangi bir hastalığa yakalanıp zayıflar. Buna da halk arasında kuş bitmiş, zayıflamış anlamında kuruluk denir. Yani zayıflamanın ismidir.
Kuşun eski kilosunu biliyorsanız zayıflamış dersiniz ancak tartılıp biraz zayıf çıktı diye kuruma diyemezsiniz. Örneğin kuş çok hareketliyse zayıf olması normaldir.
Ve iştahı, neşesi, dışkısı yerindeyse genel anlamda korkulacak bir durum yoktur.
İştahsızlık, dışkı değişimi, uyuklama, hareketsizlik gibi sorunlar varsa endişe ederseniz.
Video ekleyince bakarız

Kuşumun ayağı incindi .merhem kullanıyorum furacin 2 gündür böyle kuşumda kuram hastalığı başlamış hemen vitaminlere başladık arkadaşlar önerceğiniz tedavi yöntemleri varsa lütfen bir canın kurtulmasına yardımcı olun

Kuşun ayağı nasıl incindi. Önemli olan nokta o. Ayağının nasıl incindiği konusunda bilgi verebilir misiniz? Bir yere takılmış olabilir; kırılmış olabilir, Ayağında çıkan bir hastalıktan dolayı üzerine basamıyor olabilir... İncindi derken tam olarak ne olduğu tahmin edilemez. Burada verilen bilgiler de sizlerde fikir oluşması içindir. O nedenle bu tür konularda uzman desteği gerekeceği için veteriner kontrolünde tedavi uygulayınız.

Kuşun ayağı nasıl incindi. Önemli olan nokta o. Ayağının nasıl incindiği konusunda bilgi verebilir misiniz? Bir yere takılmış olabilir; kırılmış olabilir, Ayağında çıkan bir hastalıktan dolayı üzerine basamıyor olabilir... İncindi derken tam olarak ne olduğu tahmin edilemez. Burada verilen bilgiler de sizlerde fikir oluşması içindir. O nedenle bu tür konularda uzman desteği gerekeceği için veteriner kontrolünde tedavi uygulayınız.

Ani sesten dolayı korkarak kendini kafese vurdu sabah dengesiz durduğunu farkettim ayğını toplamıştı elime alıp ayğını yokladım ses vermedi hemen petshopa götürdüm ayağının incindiğini günde 2 defa teramesin yada furacin vurmamı düzeleceğini söyledi ayrıca kalsiyum desteği içinde multivitamin önerdi

Ani sesten dolayı korkarak kendini kafese vurdu sabah dengesiz durduğunu farkettim ayğını toplamıştı elime alıp ayğını yokladım ses vermedi hemen petshopa götürdüm ayağının incindiğini günde 2 defa teramesin yada furacin vurmamı düzeleceğini söyledi ayrıca kalsiyum desteği içinde multivitamin önerdi
Bakın bu tür konularda bu şekilde tedavi uygulanmaz. Ayağını toplaması ayağında problem olduğu anlamına da gelmez. Öyle ki beyinsel hasar oluşmuş bile olabilir. Muhabbet kuşlarında sık karşılaşılan da bir durumdur. Kaç sefer kuşlarımda denk geldim. Çarpma dolayısıyla beyinsel hasar oluştuğu için kuş günden güne dengesini kaybederek ayakta duramaz hale geldi. Ölümüne yakın başı döndüğü için bası sürekli sağdan sola döner dururdu. Ama bu beyinsel hasarı oluşmasına rağmen ayağını çekerek dururdu. Yani bu tür durumda ayağında problem var demek değildir.

O yüzden tekrar diyorum. Şayet ayağında olsa da olmasa da veteriner kontrolünde tedavi uygulayınız.

Beyinde hasar durumunu belirtilerini nasıl anlıycaz ayrıca beyinde hasar olunca tek ayakmı toplanır yoksa ikisi mi

Beyinde hasar durumunu belirtilerini nasıl anlıycaz ayrıca beyinde hasar olunca tek ayakmı toplanır yoksa ikisi mi
Hemen belli olmayabilir. Ama kafes içerisinde o kadar ağır bir hasar alacağını düşünmüyorum. Size bahsetmek istediğim konuda beyinsel hasar almıştır demek değildi. Ayağında problem olduğunu düşünüyorsanız veterinere göstermenizi tavsiye ederim. İlk tespitinizden itibaren 48 saatlik süreç içerisinde bi gözlemleyin. Eğer düzelme olmadığını görüyorsanız ve sağlığının olumsuz yönde devam ettiğini gözlemliyorsanız kesinlikle veterinere gösterin.

2 gün oldu ilk gün tünegi hiç kavrayamıyordu bugün uyurken kavradığını fark ettim .

2 gün oldu ilk gün tünegi hiç kavrayamıyordu bugün uyurken kavradığını fark ettim .
Sağlığı bahsettiğiniz gibiyse iyiye gidiyor gibi. Gözlemlemeye devam edin. Normal ölçeklerde vitamin takviyesini uygulayın.

İncinmiştir, kuş dediğin arada böyle incinmeler yaşar. Yeter ki kırık olmasın. B vitamini verin. Bt amin forte iyidir. Yine gerwit multivitamin de olur. Petshoptan aldığınız vitaminler bir işe yaramaz. Video da ekleyince daha sağlıklı yorum yaparız. Geçmiş olsun

Umarım yakın zamanda iyileşir.yemeğini ben yediriyorum ayğını oynatmasın diye . Yedirmeye devamı ediyim yoksa kendisimi yesin

İncinmiştir, kuş dediğin arada böyle incinmeler yaşar. Yeter ki kırık olmasın. B vitamini verin. Bt amin forte iyidir. Yine gerwit multivitamin de olur. Petshoptan aldığınız vitaminler bir işe yaramaz. Video da ekleyince daha sağlıklı yorum yaparız. Geçmiş olsun

Tabi oeki bu vitaminleri eczanedenmi alıcaz ablam eczacı ama petshoptan almaımızın daha iyi olacağını çünkü onların hayvanlar için olduğunu söylüyor

Geri