Karadeniz Pet

Cikokus

Yeni Üye
Tırnakta kararma biraz vardı ama uzadıkça gideceğini söylemişlerdi şimdi ise uzadıkça çoğalmaya başladı 2 tırnağında da. Genelde kafes dışında olan bir kuş çok rahat hareket ediyor canının acıdığını gösteren bir hareketi yok sizce bir problem olur mu? Ayrıca gagada da kararma var gibi.

Muhtemelen karaciğeri ile ilgili bir problemi var. Veterinere götürülüp mutlaka karaciğerine baktırmanızı tavsiye ederim. Bu hastalık içten içe kuşu bitirir. Ben önceki kuşumu bu belirtiler yüzünden kaybetmiştim. Aynı şekilde tırnak kararması, gaga kararması, gaga uzaması, tüy yapısında değişiklik vs vs. Tecrübesizliğime denk geldi ve artık çok geçti.
Siz buradan sadece karaciğer koruma ürünü kullanabilirsiniz. Med tollyamin olabilir. Ama dediğim gibi karaciğer odaklı bir veteriner kontrolünden geçsin. Yoksa ilerde geç olabilir.

keşke bulunduğum yerde kanatlıdan anlayan bir veteriner olsa… veterinerlerimiz bu konuda çok yetersiz. Mesajınızı gördüğümde dolu dolu oldu gözlerim kuşlarımız çok değerli bizler için hemen bahsettiğiniz ilaca bakacağım.

keşke bulunduğum yerde kanatlıdan anlayan bir veteriner olsa… veterinerlerimiz bu konuda çok yetersiz. Mesajınızı gördüğümde dolu dolu oldu gözlerim inşallah öyle bir problemi yoktur kuşlarımız çok değerli bizler için hemen bahsettiğiniz ilaca bakacağım.

Muhtemelen karaciğeri ile ilgili bir problemi var. Veterinere götürülüp mutlaka karaciğerine baktırmanızı tavsiye ederim. Bu hastalık içten içe kuşu bitirir. Ben önceki kuşumu bu belirtiler yüzünden kaybetmiştim. Aynı şekilde tırnak kararması, gaga kararması, gaga uzaması, tüy yapısında değişiklik vs vs. Tecrübesizliğime denk geldi ve artık çok geçti.
Siz buradan sadece karaciğer koruma ürünü kullanabilirsiniz. Med tollyamin olabilir. Ama dediğim gibi karaciğer odaklı bir veteriner kontrolünden geçsin. Yoksa ilerde geç olabilir.
Karaciğer büyümesi olarak mı geçiyor? Nasıl araştırabilirim

Yine siz imkanlarınızı zorlayın ama lütfen kendinizi yıpratmayın. Evet bende de tırnak ve gagasındaki durum aynı böyleydi ama o zamanlar nedenini fark edemediğimden ilerletmiştim maalesef. Önleminizi alırsanız baskılayabilirsiniz belki de.

Söylediğim ilaç değil, karaciğer koruma takviyesi. Faydası olur illaki. Yine karaciğere iyi gelecek sebzeleri kullanın. Karalahana yaprağı vs olabilir sebze listesini araştırırsınız.
Ve vitamin, probiyotik gibi takviyelerini eksik etmeyin.

@Merve merhaba med tollyamin kaç damla kullanabilirim ? Bazıları 30 bazıları 10 diyor. Gerwit haftada 1 kullanıyorum o yuzden 30 ağır gelir gibi geldi. ÖNeriniz var mıdır?

Geri