Karadeniz Pet

Cere rengi

Haakgn

Yeni Üye
Merhaba kuşumun cere renginde ufak bir sarılık farkettim renginden dolayımı yoksa mantar enfeksiyon tarzı birşeymi

Ekli dosyalar

• CE3585C3-2726-48FC-BC1E-E0197D432F7A.jpeg
    CE3585C3-2726-48FC-BC1E-E0197D432F7A.jpeg
    254.4 KB · Görüntüleme: 69
Bu arada dışkısında haraketlerinde problemi yok konuşuyor mutlu enerjik sadece aklımda soru kalmasın istiyorum teşekkürler şimdiden

Fotoğraftan anlaşılmıyor ama mantar değil.
Nemli pamukla yada kulak çubuğu ile silmeyi deneyin. Ancak dikkat edin yumuşak dokudur narin davranın. Önemli bir şeye benzemiyor
Kızgınlığa girdiği için olabilirmi peki

Dişi kuşlar kızgınlığa girince cere rengi kahverengi tonlarına döner. Bu göründüğünden daha fazlası olacak şekilde. Sizin bunu sormadığınızı varsayarak ve fotoğrafta net olmadığından sarı bir leke gibi görmüştüm. Aslında hala daha öyle görüyorum 🤷🏻‍♀️

Dişi kuşlar kızgınlığa girince cere rengi kahverengi tonlarına döner. Bu göründüğünden daha fazlası olacak şekilde. Sizin bunu sormadığınızı varsayarak ve fotoğrafta net olmadığından sarı bir leke gibi görmüştüm. Aslında hala daha öyle görüyorum 🤷🏻‍♀️
Merve Hocam, benim kuşumun ceresi maviydi bu rengi aldı. mantar falan olabilir mi?

Ekli dosyalar

• IMG-20230414-WA0008.jpg
    IMG-20230414-WA0008.jpg
    83.3 KB · Görüntüleme: 36
Merve Hocam, benim kuşumun ceresi maviydi bu rengi aldı. mantar falan olabilir mi?
Hayır Sabri bey mantar değil. Kuşunuz dişi ve üstte dediğim gibi kızıştığından dolayı kahverengi bir hal almış. Gayet normal bir durum.

Yanlış anlaşılmasın konu sahibinin kuşu da dişi. Ancak nedense fotoğraftan gözüme lekesi farklı geldi. Onun için konu sahibine farklı bir yorumda bulundum.

Hayır Sabri bey mantar değil. Kuşunuz dişi ve üstte dediğim gibi kızıştığından dolayı kahverengi bir hal almış. Gayet normal bir durum.

Yanlış anlaşılmasın konu sahibinin kuşu da dişi. Ancak nedense fotoğraftan gözüme lekesi farklı geldi. Onun için konu sahibine farklı bir yorumda bulundum.
Kuş dişi mi , erkek diye satın alınmış bir kuş bu Merve Hocam :D

Ciddenmi benim kuşum 5 6 aylık bende erkek diye biliyordum erkekler hızlı konuşuyor diye konuşmaya başlayınca kesin erkek diyordum 😄
Evet sizin kuşunuz da net bir şekilde dişi :)
Dişilerde konuşur sadece erkek kuşlar kadar fazla kelime hazneleri olmaz

Geri