Karadeniz Pet

Çift muhabbet kuşları kaç gün yalnız kalabilir?

mortemeyn

Yeni Üye
maxresdefault.jpg

maxresdefault.jpg

Yukarıdaki resimler örnek olarak koydum boyutu anlaşılması için benim 2 tane muhabbet kuşum var.

Ferplast Piano 6 - Kafesin boyutu bu şekilde içlerinde kanat açacak kadar uçabiliyorlar. 4 adet yemlik var 2 adet suluk var. Fazladan suluk da koysam ne kadar yalnız kalabilirler? İş sebebi ile şehir dışına çıkmalıyız. 1 hafta kadar olmayacağız. Kontrole gelebilecek kimse yok yaşadığımız şehirde anahtar bırakamıyoruz. Sorun olur mu yalnız kalsalar?

Bir hafta bir tık uzun bir süre ama gereken önlemler alındıktan sonra mecbur kalabilirler.
Ama kuşlar iyi anlaşıyor mu? Yani kavgalı bir çiftse kalamazlar. Ve yem su konusunda ekstra dikkat edin aç kalmasınlar.
6 gün gibi aslında. Kavgalı derken dövüşmüyorlar ama eşte değiller hiç bir birlerine girip kavga etmediler. Yem konusunda kafesi attım onda 4 tane yemlik var büyükler ve kuşlarımız kabuk altından yem yiyebiliyorlar ittirip yine fulleriz yemi. 3 tane suluk takarız. Sorun olmaz değil mi? Kafes boyutu iyi mi?

6 gün gibi aslında. Kavgalı derken dövüşmüyorlar ama eşte değiller hiç bir birlerine girip kavga etmediler. Yem konusunda kafesi attım onda 4 tane yemlik var büyükler ve kuşlarımız kabuk altından yem yiyebiliyorlar ittirip yine fulleriz yemi. 3 tane suluk takarız. Sorun olmaz değil mi? Kafes boyutu iyi mi?
Evet kafes boyutu iyi.
Kavga etmedikçe kalırlar. Ben kuşumu 1 hafta tek bırakmıştım, geldiğimde tüy dönemine girmişti... Ama sizinki çift kuşlar olduğu için sizi fazla aramayacaklardır. Yinede biri diğerini dövebilir, böyle şeyler oluyor. Kuşlarınızın böyle davranışları yoksa iyi.

Evet kafes boyutu iyi.
Kavga etmedikçe kalırlar. Ben kuşumu 1 hafta tek bırakmıştım, geldiğimde tüy dönemine girmişti... Ama sizinki çift kuşlar olduğu için sizi fazla aramayacaklardır. Yinede biri diğerini dövebilir, böyle şeyler oluyor. Kuşlarınızın böyle davranışları yoksa iyi.
Yok dövüşmüyorlar sadece pek eş tutmadılar.

Geri