Karadeniz Pet

Doğal Tünek

Tilki95

Yeni Üye
Yavru muhabbet kuşu için tünek hazırlıyorum. Dut ağacı kullandım. Dalları ilk düz suyla yıkadım, sonra sirkeli su ile yıkadım, ardından durulayıp peçetede kuruttum. Şimdi güneşe koydum. Bunlar temiz olması için yeterli mi? Ve dalların şekli kuş için uygun mu?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-07-09-16-08-11-742_com.google.android.apps.photos.png
    Screenshot_2023-07-09-16-08-11-742_com.google.android.apps.photos.png
    94.3 KB · Görüntüleme: 25
Birileri yazar dedim ama kimse yazmamış ben cevap vereyim bari :)
Dut ağacı uygun bir ağaç, başka bir şey yapmanız gerekmez. Üzerinde bit, pire, böcek yoksa sorun olmaz. Tünekleri beğendim ama pürüzsüz olmalı. O çıkıntılar ayak yapılarına uygun değil. Eğer kafesiniz uygunsa bir adet kullanın bence. O çatal gibi olan güzel, o olabilir.

Dut ağacı uygun bir ağaç, başka bir şey yapmanız gerekmez. Üzerinde bit, pire, böcek yoksa sorun olmaz. Tünekleri beğendim ama pürüzsüz olmalı. O çıkıntılar ayak yapılarına uygun değil. Eğer kafesiniz uygunsa bir adet kullanın bence. O çatal gibi olan güzel, o olabilir.
Cevabınız için teşekkürler. Düz dal bulmaya çalışırım.

Yamuk olanları kısa kısa kesip merdiven yapsam nasıl olur?

Geri