Karadeniz Pet

Durgunluk ve iştahsızlık

bulut reis48

Yeni Üye
Merhabalar oğlum normalde çok haraketli hiperaktif yemesi içmesi yerindedir uzun zamandır tüyden çıkamadı tüy dökümünde olmasına ragmen hicbir durgunluğu ve iştahsızlığı olmazdı ilk defa bugün çok nadir ve az yedi ve sesi çıkmadan kafeste uyuyor kabarır vaziyette ve sallanarak uyuyor öne arkaya hafif sendeliyor gibi çıt ses cıkarmiyor normalde sadece gece ve ihtiyaç için girer kafese sürekli benimle yanımda dururdu aynı odadayız zaten gece gündüz fakat dün gece üstünü orterek salona bıraktım 12 den sabah 6 ya kadar ayrıca salonda en sevdigi ve ben yokken kaçıp gittigi bir oda avizeler de sallanmayı sever niye boyle oldu bilmiyorum tüy tüpleri yoğunlukta sık sık ta göğüs kısmını kendisi yıkar yarı banyo yapar yeminde de herhangi bir değisiklik yapmsdim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230612-162050.png
    Screenshot_20230612-162050.png
    851.9 KB · Görüntüleme: 27
Şuanda tane tane kuru şekilde kusuyor tünekte dururken 3 defa uzun uzun kustu patır patır yere döküldü

Yüklediğiniz video açılmıyor.
Şuanda tane tane kuru şekilde kusuyor tünekte dururken 3 defa uzun uzun kustu patır patır yere döküldü
Bu şekilde videosu varsa ekleyin. Yeni yapılmış dışkısını da ekleyin. Kustuklarını geri yemesine müsade etmeyin

3 defa ard ardina kustu birdaha kusmadı hemen kafesi komple temizledim ama 1 2 defa ufak ufak agzina kustu geri yedi ona mudahale edemedim suyunu ve yemlerini temizledim oylece uyuyor hic otmedi kafesi temizledim dışkısı suan yok ama dışkı normal hergünki gibi sadece gozlemledigim halsizlik ve kusma

3 defa ard ardina kustu birdaha kusmadı hemen kafesi komple temizledim ama 1 2 defa ufak ufak agzina kustu geri yedi ona mudahale edemedim suyunu ve yemlerini temizledim oylece uyuyor hic otmedi kafesi temizledim dışkısı suan yok ama dışkı normal hergünki gibi sadece gozlemledigim halsizlik ve kusma
Halsizlik olduğuna göre kur kusması olmadığını düşünüyorum ama yinede sorayım. Kur kusmasıyka hastalık kusması ayırt edebiliyor musunuz?
Kusması kokulu muydu? Dışkısını yapınca atın. İştahı nasıl? Farklı bir şey tüketti mi?

Halsizlik olduğuna göre kur kusması olmadığını düşünüyorum ama yinede sorayım. Kur kusmasıyka hastalık kusması ayırt edebiliyor musunuz?
Kusması kokulu muydu? Dışkısını yapınca atın. İştahı nasıl? Farklı bir şey tüketti mi?
Evet ayırt edebiliyorum 7-24 birlikteyiz onu cok iyi taniyorum kesinlikle hastalik kusmasiydi ve surekli uyumasi normal degil ve titriyor ishal kesinlikle yok farklı birsey tuketmedi her zamanki rutininde besleniyor fakat 2 3 gundur ben kısa sureli yokken annem ekmek yedirmis kahvalti esnasinda tepsiye konarak ekmek tuketmis normalde ben kahvaltı yaparkende gelir onun tabağı ayrı dır ve yiyebilecegi seyler olur ekmek harici birsey yemis olma ihtimali düşük yerde gezmeyi sever odada yerdeyken belki birsey yemis olabilir düşük ihtimalle ve kus icin ozel vetetiner yok hayvan hastanesi var hemen goturmek istemedim gereksiz tedavi korkusu ile

İstahı tam değil arada bi inip az miktarda yem yiyor geri cıkip uyuyor herhangi bir koku yok ağzınıda koktum dışkısınıda koktum anormal bisey yok

Ekmek de tetiklemiş olabilir. Probiyotiğiniz var mı?
Hayvan hastanesinde dışkı analizi yapılıyorsa dışkısını kontrol ettirebilirsiniz. Kusmanın birçok sebebi olabilir.
Hayır probiyotik destek veya ilac mevcut degil şuanda dışkı analizi yapıldığını sanmıyorum daha cok kedi ve kopek bakiyorlar ama yinede bir sorarim bu gunu atlatalımda hayırlısı ile. suanda uyumaya devam ediyor

Merve hanım yemimiz garden mix kumda garden mix marka yemini hegün kabuk ve tozlarını itina ile temizlerim kumuda çok nadir haftada 1 gün kafeste tutuyorum yada biraz yediğinden emin olup geri çıkarıyorum kum bloğu vardı artık gagalamıyor kafeste sadece ahşap tünekler var kafes ustunde kuru asma dalında daha cok vakit gecirir kemirir oynar bu sekilde

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230612-201624.png
    Screenshot_20230612-201624.png
    745.7 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_20230612-201629.png
    Screenshot_20230612-201629.png
    666 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_20230612-201627.png
    Screenshot_20230612-201627.png
    863.9 KB · Görüntüleme: 15
Tekrar belirteyim kafeste sadece yem yemek su icmek ve gece uyumak icin kullaniyoruz

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230612-202042.png
    Screenshot_20230612-202042.png
    808.4 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_20230612-202035.png
    Screenshot_20230612-202035.png
    941.1 KB · Görüntüleme: 13
Bu kuş kumu bir işe yaramaz. Kursakta birikme de yapabiliyor bu tarz kumlar.
Grit yapılı ve beyaz,ince olmayan kum alın aynı şekilde gardenmix'in grit kumu olabilir.
Kuşu sıcak tutun. Dışkı takibi ve kusmasını yarın da gözlemleyelim. Kusma tekrarlanırsa ilaç kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Vitamin, probiyotik olsaydı çok iyi olacaktı...

Bu kuş kumu bir işe yaramaz. Kursakta birikme de yapabiliyor bu tarz kumlar.
Grit yapılı ve beyaz,ince olmayan kum alın aynı şekilde gardenmix'in grit kumu olabilir.
Kuşu sıcak tutun. Dışkı takibi ve kusmasını yarın da gözlemleyelim. Kusma tekrarlanırsa ilaç kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Vitamin, probiyotik olsaydı çok iyi olacaktı...
Bunları kullanıyorum kuşu ilk aldgımdan beri 1 gun biri ertesi gün sade su diger gun digeri seklinde ama son gunlerde haftada 2 gun veriyordum 5 er damla seklinde ikiside ayrica fotodaki kum blogunu kullanmaya devam edelimmi yoksa dediginiz kumu mu almaliyim kum konusunda emin olamiyorum ayrica kalamar kemiği kullanmaya başlayacagim aldigim petshopta 3 ayliktan sonra basla demisti de ona istinaden yeni koyacagim kalamar kemigini surekli gozlemliyorum az once kum yerken yine kustu yem yerken iki yiyor bir kusuyor ufak ufak sekilde kuru ve tane olarak normalde kur kusmasida oluyordu oyuncakla yada parmagimla oynarken o kusma sıvılı yapışkan oluyor bu kuru dökülüyor nedense

.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230612-210210.png
    Screenshot_20230612-210210.png
    867.1 KB · Görüntüleme: 8
  • Screenshot_20230612-210207.png
    Screenshot_20230612-210207.png
    751.5 KB · Görüntüleme: 7
  • Screenshot_20230612-210811.png
    Screenshot_20230612-210811.png
    456.7 KB · Görüntüleme: 11
Bunları kullanıyorum kuşu ilk aldgımdan beri 1 gun biri ertesi gün sade su diger gun digeri seklinde ama son gunlerde haftada 2 gun veriyordum 5 er damla seklinde ikiside ayrica fotodaki kum blogunu kullanmaya devam edelimmi yoksa dediginiz kumu mu almaliyim kum konusunda emin olamiyorum ayrica kalamar kemiği kullanmaya başlayacagim aldigim petshopta 3 ayliktan sonra basla demisti de ona istinaden yeni koyacagim kalamar kemigini surekli gozlemliyorum az once kum yerken yine kustu yem yerken iki yiyor bir kusuyor ufak ufak sekilde kuru ve tane olarak normalde kur kusmasida oluyordu oyuncakla yada parmagimla oynarken o kusma sıvılı yapışkan oluyor bu kuru dökülüyor nedense
Videoya çekip yükler misiniz?
Kalamar kemiği her kafeste olmalı. Mutlaka alın.
Maalesef görsellerini attığınız tüm ürünler çöp. Petshoplarda satılan ürünlerlerin hiçbir faydası olmaz. Röhnfried markasını öneriyoruz. Kaliteli bir markadır. Tablo ekleyeceğim o size yardımcı olur, onları temin etmeniz daha iyi.
Ancak bunlar ilaç değil vitamin ve probiyotik dolayısıyla normal zamanlarda kullanması gereken ürünler. Hastayken sadece hastalığı baskılar tamamen geçirmez.
Kuşun neyi olduğunu bilmemiz lazım dediğim gibi kusmanın bir çok sebebi olabilir, ki kusması da salyalı, kokulu vs değil kuru bir kusma...
IMG_20230428_030934.jpg

Videoya çekip yükler misiniz?
Kalamar kemiği her kafeste olmalı. Mutlaka alın.
Maalesef görsellerini attığınız tüm ürünler çöp. Petshoplarda satılan ürünlerlerin hiçbir faydası olmaz. Röhnfried markasını öneriyoruz. Kaliteli bir markadır. Tablo ekleyeceğim o size yardımcı olur, onları temin etmeniz daha iyi.
Ancak bunlar ilaç değil vitamin ve probiyotik dolayısıyla normal zamanlarda kullanması gereken ürünler. Hastayken sadece hastalığı baskılar tamamen geçirmez.
Kuşun neyi olduğunu bilmemiz lazım dediğim gibi kusmanın bir çok sebebi olabilir, ki kusması da salyalı, kokulu vs değil
Uyuyor sadece herhangi baska belirtimiz yok dediklerinizi temin edicem en kisa zamanda ama ozamana kadar veterinere yarin goturucem yinede

Uyuyor sadece herhangi baska belirtimiz yok dediklerinizi temin edicem en kisa zamanda ama ozamana kadar veterinere yarin goturucem yinede
veterinerleri ara bence ilk önceden sor kuşun net hasta bence onu söyleyeyim çünkü bi anda böyle olması normal değil ve kuş dediğin uçar gezer hareketli olur dediğin gibi bizim burada da veterinerlerin hiçbiri bakmıyor kuşa 4-5tane aradım sordum whatsappdan sende sor bence ben kuşumu vermiştim verdiğim kişiler senin aldığın markalar tarzı vitamin aldı 2gün sonra kuş öldü direk ben hiç vitamin vermiyorum kuşlarıma vitamini doğal olarak veriyorum örnek olarak yumurta salata domates havuç zaten o vitaminlerin çoğu kuş diye sallamıyorlar kuş ölse ne olacak bi ara çocuk vitamini vermeyi düşündüm fakat şekerinden ötürü ve yapay vitamin olduğundan veresim gelmedi bence doğal besleyin ve dediğim gibi veterinere götürün istiyorsanız

Geri