Karadeniz Pet

Gece kafeste uyuyamama sorunu

bulut reis48

Yeni Üye
Kuşum genelde dışarıda odadaki dallarinda duruyor acıkınca kafese su ve yem icin giriyor işi bitince kesinlikle kafeste duramiyor ( evden birkaç saatligine giderken sadece kafeste duruyor biz yokken sakin ve uyuyor kamera ile izledim) özellikle geceleri yatmaya hazirlanirken cok huzursuz kafeste karanlikta duramiyor
ışık acikken yerlesince led rgb ışığını kademeli olarak kısıyorum loş bir ışık kaliyor o halde de kafeste durmuyor 1 haftadir disarida kafesinin uzerindeki dogal kuru asma dallarinda uyuyor bu bir sıkıntımıdırbenimleyken huzurlu ve mutlu kafesi asla sevemedi ( gündüzleri mırıldanarak boynunu arkaya dayayarak uyuyor ama gece tedirgin ve tetikte kısık kısık uyuyor)

Kafes dışında uyumasına alıştırmamalısınız. Kafesinde uyumayı eninde sonunda öğrenecektir. Kafes içinde loş ortam sağlayabilirsiniz ama zifiri karanlıkta daha verimli uyur. İlk başlarda ordan oraya atlar ama zamanla alışır, sadece isteklerini hemen gerçekleştirmeyin

Kafes dışında uyumasına alıştırmamalısınız. Kafesinde uyumayı eninde sonunda öğrenecektir. Kafes içinde loş ortam sağlayabilirsiniz ama zifiri karanlıkta daha verimli uyur. İlk başlarda ordan oraya atlar ama zamanla alışır, sadece isteklerini hemen gerçekleştirmeyin
Haklısınız herşey istediği gibi olsun mutlu huzurlu ve saglikli olsun diye ben onu degil o beni yönlendirir oldu yemi suyu hep benden istiyor haraketleri çok bariz anlatiyor resmen herşey iyi bu uyku düzeni benide yordu dediginizi uygulayacagim iyi geceler cok tesekkur ediyorum

Haklısınız herşey istediği gibi olsun mutlu huzurlu ve saglikli olsun diye ben onu degil o beni yönlendirir oldu yemi suyu hep benden istiyor haraketleri çok bariz anlatiyor resmen herşey iyi bu uyku düzeni benide yordu dediginizi uygulayacagim iyi geceler cok tesekkur ediyorum
Onun iyiliği için kafesinde uyuması gerekir. Fazla şımartmayın :)
Rica ederim, iyi forumlar ✨

Geri