Karadeniz Pet

Göz çevresi ve ayakta kızarıklık

Sude*

Yeni Üye
Merhabalar benim biri Kivi 8, diğeri Limon1 yaşında iki tane erkek muhabbet kuşum var. Bugün sıkıntısından bahsedeceğim kuş 8 yaşında olan Kivi . Bugün az önce bir şey fark ettim. Ve acilen sormam gerektiğini düşündüm. Büyük kuşum Kivinin ayağında kızarıklık oluşmuş ve gözünde de bir şey çıkmış. Ne tam olarak anlayamadım. Size danışmak istedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim🙏
Kivi Gözünde çıkan:
Kivi Sol ayağındaki kızarıklık:
Birde daha önceden lekeli dışkı problemi yaşadıkları için Sulphamazethine ilacı kullanmıştım. Fayda etmedi ne yazık ki. Lekeli dışkı sorununa bir çözüm bulamadım. Bunun için en yakın zamanda müsait bir günde araç ayarlayıp kuşları veterinere götürmek niyetindeyim.. Daha önceden veterinerin kullanmamı önerdiği ilaçlardan da verim alamamıştım maalesef ki. Daha fazla ilaç araştırıp kullandırıp bu seferde miniklerimi yormak istemedim. En iyisi hekimin görmesi, muayene etmesi diye düşündüm. Şayet ki götürecek uygun bir zaman olmazsa diye yinede son çare ne kullanılır bu hastalıkta bilmek istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim 🙏Zaman aleyhime işliyor gibi düşünüyorum. Durum çaresiz bir noktaya gelsin istemiyorum.😟
Kivi dışkı:
Limon dışkı :

Son düzenleme:
Kivinin dışkıları çok kötü, bakteriyel kaynaklı olabilir. Limonun da idrar lekeli,o da normal değil. İkisini de iyi bir kanatlı hekimine götürüp muayene ettirmenizi öneririm. Dışkı tahlili yapsın. Bu arada limondan uzak tutun kiviyi.
Kafesi ekipmanları her şeyi Virkon S veya muadil bir dezenfektanla dezenfekte edin.
Yaşadığınız yeri söylerseniz kanatlı veterineri tavsiye edebiliriz varsa

Geri